Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, çeşitli programlara katılmak üzere Elazığ’a ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında Valilik ziyareti ve il eğitim değerlendirme toplantısına başkanlık etti.
Valilik Ziyareti ve Toplantı
Bakan Tekin, Elazığ Valiliği’ni ziyaret ederek şeref defterini imzaladı. Vali Ömer Toraman ile görüşmesinin ardından Valilik Toplantı Salonu’nda il eğitim değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.
Deprem Sonrası Eğitim İyileştirme Çalışmaları
Bakan Tekin, deprem bölgesindeki eğitim altyapısının iyileştirilmesi için çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Yıkılan ve hasar gören okulların yeniden inşası ve öğretmenlerin konaklama sorunlarının çözümü için adımlar attıklarını vurguladı.
Eğitim Yatırımları ve Planlamaları
Elazığ’da yapılacak yeni derslikler ve eğitim yatırımlarına ilişkin detayları paylaşan Bakan Tekin, bölgedeki eğitim kalitesinin artırılması amacıyla projelerin hızla hayata geçirilmesi gerektiğini ifade etti. Toplamda 863 dersliklik yeni yapıların planlandığını açıkladı.
Öğretmenlerle Buluşma ve Destek
Milli Eğitim Bakanı Tekin, Elazığ ziyareti sırasında Mehmet Koloğlu Anadolu Lisesindeki yaz okulunu ziyaret etti. Öğretmenlerle bir araya gelerek eğitim süreçlerine ilişkin görüş alışverişinde bulundu ve öğretmenlerin taleplerini dinledi.