Eğitim Sen, 13-14 Temmuz 2023 tarihlerinde, Genel Merkezlerinin konferans salonunda “KHK İhraçları ve Eğitim Sen Mücadelesi Çalıştayı” düzenledi. Çalıştay, saygı duruşu ve divan oluşumu ile Eğitim Sen Genel Başkanı Prof. Dr. Nejla Kurul ve KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik’in açılış konuşmasıyla başladı. Çalıştaya CHP Milletvekili Yüksel Taşkın ve Yeşil Sol Parti Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki de katıldı.
Çalıştayın ilk gününde, Genel TİS ve Hukuk Sekreterimiz Arzunur Şimşek ve Genel Merkez avukatı Necmiye Şabbaz hukuksal süreçleri, Genel Mali Sekreter Ahmet Karagöz ise mali süreçleri anlattı. İlk gün çalışmaları, KHK ihraçları ortak oturumu ve şube sunumlarıyla tamamlandı.
İkinci Gün
Çalıştay’ın ikinci gününde; üniversite ve MEB ihraçları atölye grupları toplantılarını gerçekleştirildi. Üniversite atölye grubu çalışmasına, 27. Dönem CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ve Genel Başkan Prof. Dr. Nejla Kurul da katılım sağladı. Çalıştayın üçüncü oturumuna Prof. Dr. İbrahim Özden Kaboğlu çevrimiçi olarak katılım gösterdi.
- Atölye çalışmalarında oluşturulan raporların sunumu yapıldı.
- Raporlar hakkında değerlendirmeler gerçekleştirildi.
- Sonuç bildirgesi sunuldu.
- Genel Başkan Nejla Kurul kapanış konuşmasını yaptı.