1. Haberler
  2. Eğitim
  3. Eğitimin Değişimi ve Önemi

Eğitimin Değişimi ve Önemi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eğitim, toplumların ve bireylerin gelişiminde kilit bir role sahip olan dinamik bir süreçtir. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, eğitimdeki değişimin sürekli olması gerektiğini vurgulayarak, durgunluğun kirli suya benzeterek değişimin kaçınılmaz olduğunu belirtmiştir. Eğitim sisteminin geçmişten bugüne önemli aşamalar kat ettiğini ve çağdaş standartlara ulaştığını ifade etmiştir.

Demokratik Eğitim Anlayışı

Bakan Tekin, ileri demokrasiyle yönetilen ülkelerde eğitim sistemlerinin öğrencilerin özgür düşünme yeteneklerini geliştirmeye odaklandığını belirtmiştir. Günümüzde eğitimde öğrenci merkezli yaklaşımların önem kazandığını ve bireysel becerilere, ilgi alanlarına ve öğrenme hızına uygun pedagojik yöntemlerin tercih edildiğini vurgulamıştır.

“Geleceğin dünyasında öğrencinin ya da bireyin değil, insanın özgür deneyimleri eğitimin esasını oluşturacak”

Bakan Tekin, eğitimin artık belirli zaman ve mekanlara sıkışmış bir olgu olmaktan çıktığını, öğrencilerin özgür deneyimlerinin eğitimin temelini oluşturacağını ifade etmiştir. Öğrencilerin aktif bir şekilde hayata hazırlanmalarının önemine değinerek, eğitimin insan merkezli bir ‘hayat deneyimi’ olarak konumlanması gerektiğini vurgulamıştır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Eğitimin Değişimi ve Önemi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir