Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı KYK’larda kalan öğrenciler, yaşadıkları sorunlara bir yenisini daha ekledi. İzmir Buca Gazi Ayşe Hanım Kız Yurdu’nda kalan öğrenciler, mutfakta hijyen sorunu, yemeklerde böcek bulunması ve sorunlu asansörler gibi konularda sıkıntılar yaşadıklarını dile getirdi. Öğrenciler, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı (BSHA) aracılığıyla Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak’tan yardım istedi.
Özellikle yemekhanede sürekli böcek ve kıl çıkması, böceklerin dolaşması gibi sorunlar yaşandığını belirten öğrenciler, bir arkadaşlarının yemekten böcek çıktığını ve bu durumu yetkililere ilettiklerinde yetersiz bir yanıt aldıklarını ifade etti. Asansörlerdeki sorunlar da büyük tehlike oluşturduğunu vurgulayan öğrenciler, yaşadıkları korku dolu anları anlattı.
- Öğrencilerin Mesajı: “Yemekhanenin yemeklerinde sürekli böcek ve kıl çıkıyor. Böceklerin dolaştığı bir ortamda yemek yemek ne kadar sağlıklı olabilir? Asansörlerdeki sorunlar da büyük tehlike oluşturuyor. 8-9 katlı binalarda yaşayan öğrenciler olarak asansörleri kullanmak zorundayız ancak bu durum bizi korkutuyor. Bakanlıktan denetim için kimse gelmiyor. Lütfen bizi sahipsiz bırakmayın.”