İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Okul Kantinleri İçin Toplantı Düzenledi
İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, okul kantinlerindeki ürün satışlarına dikkat çekmek amacıyla bir toplantı düzenledi. Toplantıya çeşitli kantin işletmecileri ve dernek başkanları katıldı.
Öğrencilere Sağlıklı Ürünler Sunma Çağrısı
Birlik Başkanı Yalçın Ata, kantinci esnafına çocuklara yönelik ürün satışında aşırı özen gösterilmesi gerektiğini vurgulayarak, şekerli ve yasaklı ürünlerin satışının önlenmesi gerektiğini belirtti.
İzmir Kantinciler Odası Başkanı’ndan Uyarı
İzmir Kantinciler Odası Başkanı Özgür Yavuz, okul kantinlerinde şekerli gıdaların ve yasaklı ürünlerin satılmaması gerektiğine dikkat çekerek, öğrencilere daha sağlıklı seçenekler sunulması gerektiğini ifade etti.
İESOB Başkanı Ata’nın Destek Mesajı
İESOB Başkanı Yalçın Ata, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak kantinci esnafının yanında olduklarını belirterek, okul kantinlerindeki sorumlulukların bilincinde olduklarını aktardı.
Okul Kantinlerinde Denetim ve Düzenleme Çalışmaları
Özgür Yavuz ve diğer odaların başkanlarının ülke genelinde okul kantinlerinde yasal düzenlemeler üzerinde çalıştığını belirten Ata, sağlıklı ve düzenli bir kantin hizmeti sunmanın önemini vurguladı.