Karne Gününde Velilere Tavsiyeler

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2023-2024 eğitim-öğretim yılı yarıyıl tatiline sayılı günler kaldı. Karne günleri, öğrencilerin bir dönem boyunca yaptıkları çalışmaların ve verdikleri çabaların değerlendirildiği ve onlara “tatili” hatırlatan önemli günlerin başında geliyor.

E-okul Takibi ve Notlar

E-okul Takibi ve Notlar

1. E-okuldan dönem içinde not takibi yapılmalı, notlar hakkında konuşma karne gününe bırakılmamalı: Öğrenciler ve veliler karne notlarını artık e-okul üzerinden görebildikleri için karneler sürpriz olmayabilir. Velilerin düzenli olarak öğrencinin akademik takibini yapması önemlidir.

Aile Ortamı ve Başarılar

2. Karneye sakin bir aile ortamında bakılıp başarılar çok abartılmamalı: Karne, çocukların eksiklerini fark ederek bir sonraki dönem daha başarılı olmaları için bir fırsattır. Başarısızlıklarından dolayı öğrencilerin etiketlenmemesi önemlidir.

Başarısızlık ve Destek

3. Düşük notların nedenini sadece öğrenciye yüklemeyin: Başarısızlığın altında içsel ve dışsal faktörlerin etkili olabileceğini unutmayın. Veliler, öğrencilerine destek olmalı ve çözüm odaklı yaklaşmalıdır.

Çocuğun Farklılıklarına Saygı

4. Özellikle başarılı anne babalara not: Onun farklılıklarına saygı duyun: Çocuklar anne-babalarından farklı olabilir. Başarının tanımı her çocuk için farklı olabilir. Veliler, çocuklarının farklılıklarını kabul etmeli ve onlara bireysel destek sağlamalıdır.

5. Karne nasıl gelirse gelsin tatil hakkı öğrencinin elinden alınmamalıdır: Öğrencilere tatilde dinlenme ve hobileriyle uğraşma şansı verilmelidir. Tatil, öğrencilerin kendilerini yenilemeleri ve keyif almaları için önemlidir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Karne Gününde Velilere Tavsiyeler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir