MEB Bakanı Tekin: Öğretmenlik Kanunu Değerlendirmesi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Anayasa Mahkemesi tarafından bazı maddeleri iptal edilen Öğretmenlik Kanunu hakkında açıklamalarda bulundu. Gerekçeli kararın açıklanmasını beklediklerini belirten Tekin, alınacak tedbirlerle ilgili sürecin devam edeceğini ifade etti.

Öğretmenlerin Talepleri

Bakan Tekin, öğretmenlerin taleplerini dinleyerek, yeni eğitim öğretim yılında Türkiye’nin gelecek 100 yılını planlamak için birlikte çalışma çağrısı yaptı. Önümüzdeki yüzyılın Türkiye için önemini vurgulayan Tekin, öğretmenlerin beklentilerini karşılamak adına çalışacaklarını belirtti.

Bakandan Madde Bağımlılığı Uyarısı

Bakan Tekin, okul bahçelerinin çocukların dijital bağımlılıktan uzaklaşmaları için yeniden düzenlenmesi gerektiğini söyledi. Madde bağımlılığı konusunda hassasiyet gösterilmesini isteyen Tekin, öğretmenlerden bu konuda duyumları hızlı bir şekilde paylaşmalarını talep etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Talimatı

Bakan Tekin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eğitim ve öğretim konularında alınması gereken tedbirler hakkında sürekli uyarılarda bulunduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öğretmenler ve okulların ihtiyaçlarına dikkat çektiğini aktaran Tekin, yapılan toplantılarda Sayın Cumhurbaşkanı’nın desteğini dile getirdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MEB Bakanı Tekin: Öğretmenlik Kanunu Değerlendirmesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir