MEB Ziyaret Programı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Millî Eğitim Bakanlığının (MEB) yürüttüğü eğitim politikalarına destek olmak ve sorunları çözüme kavuşturmak amacıyla bakan yardımcıları ve genel müdürlerin katılımıyla 81 ile ziyaretler başlatıldı. Bu ziyaretler, eğitim öğretim süreçlerini değerlendirmek ve yerelde karşılaşılan problemleri çözmek için gerçekleştirildi.

İlk Aşama Ziyaretleri

19-22 Aralık tarihleri arasında Ağrı, Tokat, Artvin, Bingöl, Elazığ, Gümüşhane, Bayburt, Kars, Mardin, Sivas, Şırnak, Tunceli, Van ve Çorum olmak üzere 14 il ziyaret edildi. Ziyaretlerde genel müdürler, daire başkanları, il ve ilçe yöneticileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerle buluşma fırsatı yakalandı.

Toplantılar ve Değerlendirmeler

Ziyaretler kapsamında sınıflarda derslere katılan genel müdürler, öğretmenlerle buluşarak eğitim öğretim faaliyetlerini değerlendirdi. Ayrıca yöneticilerin katılımıyla toplantılar düzenlendi. Toplantılarda yönetici ve öğretmenlerin görüşleri, önerileri ve talepleri alınarak eğitim öğretim süreçleri değerlendirildi.

Bakanlık Politikaları ve Değişiklikler

Yapılan toplantılarda Bakanlık tarafından yürütülen politikalar ve alınan kararlara bağlı olarak yapılan değişiklikler üzerine görüş alışverişi yapıldı. Yerel ve ulusal düzeyde yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişi gerçekleştirilerek, eğitim alanında daha etkili adımlar atılması için çaba sarf edildi.

Memnuniyet ve Motivasyon

Memnuniyet ve Motivasyon

Yönetici ve öğretmenler, Bakanlığın karar alma süreçlerine katılarak görüşlerini paylaşmaktan memnuniyet duyduklarını ifade ettiler. Ziyaretlerin motivasyonlarını artırdığını belirten katılımcılar, Bakanlığın gücünü arkalarında hissettiklerini ve bu tür etkileşimlerin devam etmesini arzuladıklarını vurguladılar.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MEB Ziyaret Programı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir