Millî Eğitim Bakanlığı’ndan Dijital Öğrenme Köprüsü Hizmette!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NDAN DİJİTAL ÖĞRENME KÖPRÜSÜ HİZMETTE!

Millî Eğitim Bakanlığı, lise öğrencilerinin araştırma ve bilgi edinme süreçlerini desteklemek amacıyla “Dijital Öğrenme Köprüsü” hizmete sundu. Bu platform, öğrencilerin çevrim içi platformlar ve dijital araçları etkin bir şekilde kullanmalarını teşvik ederek güncel ve doğru bilgilere kolay erişim imkanı sağlıyor.

FAYDALI BÖLÜMLERLE ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ İÇERİK

“Dijital Öğrenme Köprüsü” dört bölümden oluşmaktadır ve öğrencilere geniş bir kaynak yelpazesi sunmaktadır. Bu bölümler; “Dijital Kütüphaneler, Gazete Arşivleri ve Yayımlar”, “Akademik Araştırma Siteleri”, “Çevrim İçi Kurslar ve Dersler” ile “İstatistiki Veri Kanalları” olarak sıralanmaktadır.

ÇEVRİM İÇİ KURSLAR VE DERSLER

“Dijital Öğrenme Köprüsü” içerisinde yer alan çevrim içi dersler ve kurslar bölümü, eğitim, mühendislik, teknoloji, kültür, hukuk, sanat, yapay zekâ, kişisel gelişim, ve iş dünyası gibi alanlarda geniş bir içeriğe erişim sağlamaktadır. Ayrıca, dünyanın önde gelen üniversitelerinin açık kaynaklı derslerine de kolayca ulaşabilirsiniz.

İSTATİSTİKİ VERİ KANALLARI

Araştırma ve projelerde istatistiksel verilere ihtiyaç duyulduğunda “Dijital Öğrenme Köprüsü” içerisinde yer alan istatistiki veri kanalları bölümünden faydalanabilirsiniz. Bu bölümde yerli ve yabancı sitelerdeki istatistiksel veri kaynaklarına kolayca erişim sağlanmaktadır.

“Dijital Öğrenme Köprüsü”, öğrencilerin ve öğretmenlerin bilgiye ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla sürekli olarak geliştirilmekte ve zenginleştirilmektedir. Platforma erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Millî Eğitim Bakanlığı’ndan Dijital Öğrenme Köprüsü Hizmette!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir