Millî Eğitim Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına özel olarak yeni bir proje başlattı. Bakanlık, bu kapsamda cumhuriyetin 100. yılında açılan veya açılacak olan öğretim kurumlarında özel bir tabela uygulaması hayata geçiriyor.
Bakanlık tarafından tüm illere gönderilen yazıya göre, cumhuriyetin 100. yıl kutlamaları kapsamında örgün ve yaygın eğitim kurumlarında 100. yıl logosunun yer aldığı tabela asılacak. Bu tabela, 2023 yılında açılan eğitim kurumlarının dış alanlarına yerleştirilecek.
100. yıl logosunun yer aldığı tabela üzerinde “Bu Okul Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılında Açılmıştır” yazacak. Tabela, kurumun ana girişine net şekilde görülebilecek bir konumda olacak. Eğer eğitim kurumunda farklı girişler bulunuyorsa, ek bir tabela da o bölgelere yerleştirilebilecek.
(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)