1. Haberler
  2. Eğitim
  3. Öğretmen Atamaları ve Müfredat Değişikliği

Öğretmen Atamaları ve Müfredat Değişikliği

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Öğretmen Atamaları

Öğretmen Atamaları

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 2024 yılı için planlanan öğretmen atamaları hakkında açıklamalarda bulundu. Tekin, önceki konuşmalarında şubat döneminde yapacakları atamalardaki öğretmenlerin göreve başlamasını arzu ettiğini belirtti. Ancak depremin oluşturduğu mali yük nedeniyle bu planın değiştiğini ifade etti. Bakan Tekin, “2023 KPSS puanıyla öğretmen atamasını yapacağız. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile çalışarak alabileceğimiz en yüksek sayıda atama gerçekleştireceğiz. Önümüzdeki günlerde atama takvimimizi oluşturacağız.” dedi.

Müfredat Değişikliği

Bakan Tekin, müfredat konusunda da açıklamalarda bulundu. Müfredatın ciddi oranda seyreltilerek çocukların üzerindeki yükün azaltılacağını belirten Tekin, “Yerli ve milli bir müfredat oluşturarak milletin karakteriyle uyumlu bir eğitim sistemi hedefliyoruz.” şeklinde konuştu. Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın 1921 Maarif Kongresi’nde müfredatla ilgili söylediği sözleri hatırlatan Tekin, “Eğitimde milli ve fıtrata uygun bir yaklaşım benimsiyoruz.” dedi.

Siyaset ve Öğretmen Atamaları

Bazı siyasetçilerin öğretmen atama sayısını sosyal medyada takipçi artırma mekanizmasına dönüştürdüğünü belirten Tekin, “Biz alabileceğimiz en yüksek atama sayısını gerçekleştireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Hazine Bakanımız da bu konuda desteklerini açıkladı. Ancak bütçe planının netleşmesi gerekiyor.” dedi. Atama sayısına göre branş bazlı dağılımın yapılacağını ifade etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Öğretmen Atamaları ve Müfredat Değişikliği

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir