Sığınmacı Öğrencilerin Eğitimine Önem Veriyoruz!
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Türkiye’nin son 12 yılda 1,2 milyon Suriyeli çocuğa ev sahipliği yaptığını belirtti. Türkiye’nin dünya üzerinde en çok sığınmacı öğrenci barındıran ülke olduğunu vurguladı ve bu çocukların eğitimlerine katkı sağlamak için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade etti.
Eğitimde Sürekli İlerleme Sağlıyoruz!
Milli Eğitim Bakanı Tekin, Türkiye’de 2000’li yılların başından itibaren eğitimde önemli gelişmeler kaydedildiğini belirtti. Küresel mali krizler ve pandemi gibi zorluklara rağmen Türkiye’de eğitim alanında büyük ilerlemelerin yaşandığını vurguladı.
3,5 Milyon Suriyeliye Ev Sahipliği Yapıyoruz!
Türkiye’nin son 12 yılda 3,5 milyondan fazla Suriyeliye ev sahipliği yaptığına dikkat çeken Bakan Tekin, bu çocukların eğitimlerine katılımı için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Türkiye’nin sığınmacı öğrencilere kucak açan bir ülke olduğunu vurguladı.
(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)