1. Haberler
  2. Eğitim
  3. Üniversitelerin Uluslararası Başarısı ve Saygınlığı

Üniversitelerin Uluslararası Başarısı ve Saygınlığı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Üniversitelerin Uluslararası Başarısı

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar, Türkiye’den 3 üniversitenin bu yıl itibarıyla “dünyanın ilk 500 üniversitesi” arasına girdiğini açıkladı. Özvar, önümüzdeki 10 yıl içinde en az 10 üniversitenin dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasına girmeyi hedeflediklerini belirtti.

Üniversitelerin Uluslararası Saygınlığı

Üniversitelerin Uluslararası Saygınlığı

Özvar, üniversitelerin uluslararası saygınlığının artırılmasının akademik üretkenlik ve kalite standartlarının yükseltilmesiyle mümkün olacağını vurgulayarak, bu doğrultuda Yükseköğretim Kurulu ve üniversitelerin ortak hedefinin Türk üniversitelerini dünyanın en saygın kurumları arasına sokmak olduğunu ifade etti.

Bölgesel Kalkınma ve İşbirliği

Özvar, bölgesel kalkınmanın üniversiteler, ilgili bakanlıklar ve yerel yönetimlerin işbirliğiyle gerçekleşebileceğini belirtti. “Türkiye’nin yapamayacağı, ulaşamayacağı hiçbir hedef yoktur” diyen Özvar, el birliğiyle ülkenin her hedefe ulaşabileceğine inandığını dile getirdi.

Bal Arısı Simülasyonu İzledi

Özvar, Bingöl’deki Uluslararası Bal Şurası ve Fuarı kapsamında bal arısı simülasyonunu sanal gözlükle izledi. Ayrıca fuarda Bingöl balı ve propolisten elde edilen ürünleri deneyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Bingöl Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen fuarda bal yeme yarışması, ballı lezzetler atölyesi, gastronomi söyleşisi, kovan boyama etkinliği, arıcılık temalı sanat atölyesi ve uçurtma şenliği gibi etkinlikler ziyaretçilere sunulacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Üniversitelerin Uluslararası Başarısı ve Saygınlığı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir