1. Haberler
  2. Eğitim
  3. Yaşlı Destek Programı Türkiye Geneline Yayılıyor

Yaşlı Destek Programı Türkiye Geneline Yayılıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Yaşlı Destek Programı’nın ülke geneline yayılacağını müjdeledi. Göktaş, Türkiye’deki yaşlı nüfusun hızla arttığını ve bu demografik değişikliklere uygun politikalar geliştirme çabalarını vurguladı. Yaşlı Destek Programı’nın (YADES) önemini belirterek, 27 il ve 33 ilçeden toplam 60 yeni proje başvurusu aldıklarını açıkladı. Projelerin değerlendirme sürecinin devam ettiğini ve kamuoyuyla paylaşılacağını belirtti.

Evde Bakım Hizmetlerinde Artış

Bakan Göktaş, yaşlı bakım hizmetlerinin geliştirilmesi için çeşitli çalışmalar yürüttüklerini ifade etti. Özellikle ailelerin yaşlı üyelerine evde bakım hizmeti verme kapasitelerini artırmaya odaklandıklarını belirtti. Evde Bakım Yardımı kapsamında, 60 yaş ve üzeri 135.954 yaşlıya destek verdiklerini belirtti. Ayrıca, bu hizmeti sağlayan vatandaşları nakdi ödemelerle desteklediklerini de ekledi.

Yaşlı Destek Programı (YADES) aracılığıyla belediyelerin evde bakıma destek ve gündüzlü bakım projelerini finanse ettiklerini vurgulayan Bakan Göktaş, bu programın Türkiye genelinde yaygınlaştırılması amacıyla yeni projelere destek verdiklerini açıkladı. Bu projelerle yaşlıların yaşamlarını evlerinde, ailelerinin yanında sürdürebilmelerine katkı sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

Ayrıca, Gündüzlü Bakım ve Aktif Yaşam Merkezleri’nin yaşlıların yaşam kalitesini artırmak amacıyla hayata geçirildiğini ve bu merkezlerin sosyal etkileşimi artırarak yaşlıların daha sağlıklı ve aktif bir yaşam sürmelerine yardımcı olduğunu da sözlerine ekledi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yaşlı Destek Programı Türkiye Geneline Yayılıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir