Yönetmelik Değişikliği ve Eğitim-Sen’in Endişesi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eğitim-Sen, yönetmelikte yapılan değişiklikle tarikatların Milli Eğitimde tarikat ve cemaatlere bağlı vakıfların önünün açıldığını öne sürdü. Yayınlanan yönetmelikle, eğitim ve yurt faaliyetleri için kamu arazisinden faydalanma imkânı tanınan “vergi muafiyeti tanınan vakıflar ile kamu yararına çalışan dernekler” ifadesinin kaldırılarak her türlü vakıf ve derneğe bu imkânların tanınmış olduğu belirtildi.

Değişikliğin Siyasi ve Toplumsal Yansımaları

Ekonomik krizin omuzlarımızdaki ağırlığı artarken, yaklaşan yerel seçimler genel seçim havasına bürünmüş ve gündemimiz buraya kilitlenmişken, 28.03.2024 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan bu yönetmelikle eğitim ve yurt faaliyetlerinde önemli bir değişiklik yapıldığı vurgulandı.

Eğitim-Sen’in Tepkisi ve Taahhüdü

Eğitim Sen, çocukların haklarını yok sayarak siyasi ikbal ve çıkar hesapları yapanlara, tarikat ve cemaatler eliyle çocuklara yaşatılan zulmü yok sayanlara karşı çıkacağını belirtti. Ayrıca, eğitim hizmetini tarikat ve cemaatlerin eline bırakılmasına karşı çıkarak çocuklara ve öğrencilere sahip çıkacaklarını taahhüt etti.

Eğitim-Sen’in Kararlılığı ve Mücadele İradesi

Eğitim ve bilim emekçileri olarak tüm güçleriyle çocuklara ve öğrencilere sahip çıkacaklarını vurgulayan Eğitim Sen, devletin tüm imkânlarını ve kamu kaynaklarını tarikat ve cemaatlere seferber etmeye çalışanlara karşı bilimsel ve laik eğitimi savunmaya devam edeceklerini ifade etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yönetmelik Değişikliği ve Eğitim-Sen’in Endişesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir