Ağız ve Diş Sağlığının Önemi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ağız ve Diş Sağlığının Genel Sağlıkla İlişkisi

Ağız ve diş sağlığı, genel sağlığı doğrudan etkileyen önemli bir faktördür. İzmir Diş Hekimleri Odası (İZDO) Yönetim Kurulu Üyesi Uzm. Diş Hekimi Melis Daraoğlu Gürel, ağız içi enfeksiyonlarının birçok hastalıkla ilişkili olduğunu belirtmektedir. Bunlar arasında diyabet, kalp hastalıkları, solunum yolu enfeksiyonları, beslenme problemleri ve sindirim sorunları yer almaktadır.

Çocuklarda Ağız ve Diş Sağlığına Önem Verilmesi

Uzm. Diş Hekimi Melis Daraoğlu Gürel, çocuklarda ağız ve diş sağlığının önemine vurgu yaparak, bu konuya bebeklikten itibaren dikkat edilmesi gerektiğini belirtmektedir. Ağız hijyeni ve doğru beslenme alışkanlıklarının çocuklara kazandırılması gerektiğini ifade etmektedir. İyi bir ağız sağlığının genel sağlığın ayrılmaz bir parçası olduğunu vurgulamaktadır.

Çocuklara Diş Fırçalama Alışkanlığı Kazandırma

Çocuklara Diş Fırçalama Alışkanlığı Kazandırma

Diş Hekimi Gürel, çocuklara diş fırçalama alışkanlığının kazandırılmasının önemini vurgulamaktadır. Süt dişlerinin sağlıklı olmasının çocuğun beslenme sürecinde büyük önem taşıdığını belirtmektedir. Ayrıca düzgün diş diziliminin çocuğun estetik görünümüne ve konuşma yeteneğine olumlu katkı sağladığını ifade etmektedir.

Ebeveynlerin Rolü ve Sorumlulukları

Ebeveynlerin Rolü ve Sorumlulukları

Bebeklerin ağız sağlığına dikkat edilmesi konusunda büyük sorumlulukların ebeveynlere düştüğünü belirten Gürel, ebeveynlerin bebeklikten itibaren çocuklarına doğru ağız bakım alışkanlıklarını kazandırmaları gerektiğini vurgulamaktadır. Ayrıca, erken yaşta diş hekimi muayenesi yapılmasının çocuğun ağız ve diş sağlığı bilincini artıracağını belirtmektedir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ağız ve Diş Sağlığının Önemi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir