Karın Estetiği ve Yağ Aldırma İşlemleri Hakkında Bilgiler

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karın estetiği ve yağ aldırma işlemleri zayıflama yöntemi olarak görülmemeli
Karın germe ve yağ alma operasyonlarının arasındaki farklardan bahseden Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gökay Baykara, “Karın estetiği ameliyatı, fazla yağ ve derinin alındığı, kas duvarının güçlendirildiği karın bölgesinin tamamen yeniden şekillendirildiği bir operasyondur. Liposuction ise vücudun farklı bölgelerinde lokalize yağ birikimlerini gidermeye odaklanan bir işlemdir. Bu iki işlem de kesinlikle kilo verme yöntemi değil, vücut şekillendirme yöntemidir” dedi.

Yağ Aldırma ve Karın Germe İşlemlerinin Amaçları

  • Yağ Aldırma Cerrahi Bir İşlem: Liposuction ile sadece yağların alındığını, karın germede ise deri, yağ ve kasların tedavi edildiğini belirten Op. Dr. Baykara, “Yıllar geçtikçe, yağ vücudun diğer bölgelerinde olduğundan çok daha fazla göbek çevresinde birikme eğilimi gösterir ve ondan kurtulmamız giderek daha zor hale gelir. Diyet ve egzersiz ikilisinin üstünlüğü tartışılmaz olsa da bazen bu savaşı kazanmamıza yardımcı olacak cerrahi işlemler de vardır.
  • İki İşlemin Farkı, Uygulama Yolu ve Nedeni: İki işlem arasındaki en büyük farkların, onları uygulamanın yolu ve nedeni olduğunu söyleyen Op. Dr. Baykara “Liposuction ile sadece yağlar alınır, diğer yandan karın germe ile liposuction yapmanın yanı sıra, örneğin hamilelikten veya aşırı kilo kaybı sonrası esneyen karın kasları sıkılaştırılarak fazla deri alınır.
  • Amaç Vücudu Şekillendirmek: Abdominoplasti ve liposuction işlemlerinin kilo verme yöntemi olmadığını, bir vücut şekillendirme yöntemi olduğunu vurgulayan Op. Dr. Baykara, şu bilgileri paylaştı: “Abdominoplasti olarak bilinen karın estetiği ameliyatı, fazla yağ ve derinin alındığı ve kas duvarının güçlendirildiği, karın bölgesinin tamamen yeniden şekillendirildiği bir operasyondur.
  • Zayıflama Tedavisi Değil: Her iki operasyon da yağın yok edilmesini sağlasa da, farklı amaçların hedeflendiğini ifade eden Op. Dr. Baykara, “Abdominoplasti; aşırı yağ, aşırı deri kıvrımları ve karın kasları dâhil olmak üzere göbeği yeniden şekillendirmeyi amaçlayan kapsamlı bir prosedürdür.

Hangi Durumda Hangi Yöntem Tercih Edilmeli?

Eğer sadece fazla miktarda yağın çıkarılması gerekiyorsa, en uygun seçeneğin liposuction olabileceğini belirten Op. Dr. Gökay Baykara, “Öte yandan, daha az yağ birikiminiz varsa ve karın kaslarınızda ve karın cildinizde gevşeklik varsa, karın germe kesinlikle ihtiyaçlarınıza daha uygundur. Genellikle sonuçları en üst düzeye çıkarmak için her iki tekniği birleştirmek de oldukça yaygındır. İlk önce yağı çıkarmak için liposuction yöntemi kullanılır ve daha sonra karın duvarını yeniden yapılandırmak için abdominoplasti işlemi uygulanır. Her durumda, vücut yapınızı inceleyen ve isteklerinizi en iyi şekilde karşılayacak tedaviyi önerecek bir uzman fikri almak en önemlisidir” diyerek sözlerini noktaladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Karın Estetiği ve Yağ Aldırma İşlemleri Hakkında Bilgiler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir