Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Memur-Sen’e bağlı 11 hizmet kolunun genel başkanları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile bir araya gelerek, memurların sorunlarını masaya yatırdı.
Sözleşmeli Personelin Kadroya Geçirilmesi Çalışması
Memur-Sen’in 6. Dönem Toplu Sözleşme’de elde ettiği önemli kazanımlardan biri olan ‘Sözleşmeli Personelin Kadroya Geçirilmesi’ çalışması son aşamaya gelirken, Genel Başkan Ali Yalçın ve hizmet kollarının genel başkanlarından oluşan heyet, Bakan Vedat Bilgin ile görüştü.
Kamu Görevlilerinin Beklentileri
Genel Başkan Yalçın, kamuda çalışan işçilerin de kadroya geçirilmesi gerektiğine vurgu yaparak, yapılan iyileştirmelerin genel memnuniyet yaratacağını belirtti. Ayrıca, enflasyon farkı ile gelir kayıplarının telafi edilmesi konusunu da Bakan Bilgin’e iletti.
Diğer Talepler ve Öneriler
Memur-Sen Başkanlar Kurulu Heyeti, Bakan Bilgin’e 4688 Sayılı Kanun’dan kaynaklı sıkıntıların giderilmesi, kamu görevlilerine yemek yardımı, emekli kamu görevlilerine aile yardımı, engellilere yönelik tıbbi yardımcı araç gereçlerin teminini kolaylaştırma gibi konuları da aktardı. Ayrıca, sicil disiplin affı konusunu da gündeme getirdi.