Modern Güvenlik Sistemi
Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi, teknolojinin sağladığı imkanları kullanarak hasta ve hasta yakınlarının konforunu ve güvenliğini ön planda tutuyor. Hastanenin geniş alanlarından kaynaklı güvenlik açıklarını gidermek amacıyla karekod sistemiyle modern bir güvenlik sistemi oluşturulmuştur.
Karekod Kontrolü ve Güvenlik Personeli
Hastanenin yatay mimari yapısından dolayı güvenlik kontrolünü sağlamanın zorluğunu fark eden yetkililer, farklı noktalara yerleştirilen karekodlar aracılığıyla güvenlik personelinin devriye atmasını sağlamaktadır. Bu sistem sayesinde hastalar, hasta yakınları ve hastane envanterindeki değerli eşyaların güvenliği artırılmıştır.
QR Kod Sistemli Güvenlik Otomasyonu
Hastanenin polikliniklerinden yataklı servislere, otoparktan diğer alanlara kadar geniş bir alanda uygulanan karekod sistemi, güvenlik personelinin akıllı cep telefonları aracılığıyla her iki saatte bir kontrol edilmesini sağlamaktadır. Bu otomasyon sistemi sayesinde güvenlik noktalarında karekodların okutularak kontrolün sağlanması adım adım izlenebilmektedir.
Belirlenen noktalara yerleştirilen karekodlar, görevlendirilen personelin akıllı cep telefonlarındaki QR kod okuyucularla her iki saatte bir devriye atmasını gerektiren otomasyon sistemidir. Bu sistem sayesinde, kurum yöneticileri anlık olarak güvenlik personelinin devriye atıp atmadığını cep telefonlarından takip edebilir ve rapor alabilirler. Bu kolay kullanımlı ve ücretsiz sistem, sağlık tesislerinde güvenlik seviyesini artırarak hem personel hem de hastalar için güvenli bir ortam oluşturmayı hedeflemektedir.