Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın Ek Ödeme Yönetmeliği Açıklamaları

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, sağlık personeli tarafından eleştirilere sebep olan Ek Ödeme Yönetmeliği hakkında konuştu. Bakan Koca, “Aramızda kapsam dışı kalmadı” açıklamasında bulundu. Sağlık iş kolundaki sendikalar ve hekim dışı sağlık personelleri, uzman ve asistan hekim maaşlarında 20 bin tlyi aşan maaş artışları karşısında, hekim dışı sağlık personellerinde yeterince artış olmamasına tepki göstermişlerdi.

Sağlık Bakanı Koca’nın Açıklamaları

Sağlık Bakanı Koca'nın Açıklamaları

Sağlık Bakanı Koca, yayınladığı tweet serisinde hekim dışı sağlık personellerine yapılan ek ödeme düzenlemesi hakkında açıklama yaptı. 112 personelleri, İSM, TSM ve hastanede görevli Biyokimya, Mikrobiyoloji çalışanlarının hak kazanımları hakkında bilgi verdi.

Ek Ödeme Detayları

  • 112 Ek Ödeme: 112 Acil Hizmetleri çalışanları taban ek ödemesi yüksek tutulmuştur. Hesaplamada kullanılan katsayı; hekimlerde %10, diğer sağlık personelinde %40 oranında artışla uygulamaya kondu. Toplu sözleşmeden doğan haklar ile hekim dışı sağlık personeli için ayrıca %10 artış gerçekleşti.
  • İSM, TSM Ek Ödeme: Birinci basamak sağlık kuruluşlarında (İSM, TSM) taban ek ödeme katsayısı kurum hedeflerinin yayınlanmasıyla birlikte 1’e çıkmıştı. Toplu sözleşmeden doğan haklar çerçevesinde bu katsayı hekim dışı sağlık personeli için 1,1’e çıkmış olacak. Değişiklik uygulamaya kondu.
  • Biyokimya, Mikrobiyoloji Ek Ödeme: Hastanelerde görev yapan Halk Sağlığı, Biyokimya, Mikrobiyoloji ve diğer Temel Bilim uzmanları için 3’e çıkarılıp, diğer uzmanlarla eşitlenen katsayı Eylülde uygulanacak. Temel bilimler dâhil, afiliye hastane ile sözleşmesi olan uzmanlar arasında katsayı farkı olmayacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın Ek Ödeme Yönetmeliği Açıklamaları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir