1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü: Emek Bizim, Gelecek Bizim

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emek Bizim, Gelecek Bizim Sloganıyla 1 Mayıs Coşkusu

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve Türk Dişhekimleri Birliği (TDB), “Emek Bizim, Gelecek Bizim” sloganlı 1 Mayıs 2023 Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü İstanbul programını duyurdu. Basın açıklamasına emek-meslek örgütleri, demokratik kitle örgütleri ve siyasi partilerin yöneticileri ve üyeleri katıldı.

İstanbul Meydanları Emekçilerin İradesine Sahne Olacak

İstanbul Meydanları Emekçilerin İradesine Sahne Olacak

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanındaki 1 Mayıs meydanlarının işçi sınıfının, emekçilerin geleceğe yönelik kurucu iradesine sahne olacağını belirtti. Çerkezoğlu, “1 Mayıs ülkemizde hukuk tanımayan yasakçı zihniyetin simgesidir ancak aynı zamanda emekçilerin değişim iradesidir. Yeni bir süreci hep birlikte 1 Mayıs meydanlarından başlatma irademizi ifade ediyoruz.” dedi ve tüm İstanbul halkını 1 Mayıs’ta Maltepe Meydanı’na davet etti.

TTB Başkanı Fincancı: Mücadeleden Vazgeçmiyoruz!

TTB Merkez Konseyi Başkanı Dr. Şebnem Korur Fincancı, 14 Mayıs seçimlerinin, değişimi ve yeniden inşayı birlikte başarabilecek günleri hatırlattığını vurgulayarak, “Biz mücadeleden hiç vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz. Bundan sonrası için de haklarımızı almak için mücadeleye devam edeceğiz. Sömürüyü durdurmak için, neoliberal kapitalist patriarkal sistemin sona ermesi için mücadelenin devam etmesine ihtiyaç olduğunu her seferinde tekrarlamaktan yılmayacağız.” şeklinde konuştu.

KESK Başkanı Yeşil: Öfke Alanlara Yansıyacak

KESK Eş Genel Başkanı Şükran Kablan Yeşil, deprem bölgelerinde yaşanan sorunlardan ve iktidarın yönet(e)meme durumundan bahsederek, yıllardır sürdürülen özelleştirme politikalarının kamusal hizmetlerin tasfiyesini depremi bir felakete dönüştürdüğünü ifade etti. Kablan Yeşil, bu ülkede yok sayılmaya ve baskı ortamına karşı yükselen öfkenin 2023’ün 1 Mayıs’ında alanlara yansıyacağını belirtti.

(BSHA-Bilim Ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü: Emek Bizim, Gelecek Bizim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir