1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Akbelen Ormanı’nda Devam Eden Ağaç Kesimi

Akbelen Ormanı’nda Devam Eden Ağaç Kesimi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Muğla’da Akbelen Ormanı’nda 3 gündür süren ağaç kesimi devam ediyor. Orman katliamına direnen vatandaşlara, alanda bulunan sivil toplum örgütlerine, yaşam alanı aktivistlerine müdahale devam ediyor. Muğla İkizköy’de kömür ocağı maden sahasının büyütülmesi için Akbelen Ormanı’ndaki ağaçlar kesiliyor. Kesim işlemlerine karşı eylemlere başlayan, kesim işleminin durması için harekete geçen köylüler, çevre savunucuları, yaşam alanı aktivistleri tüm dünyanın seslerini duyması için çabalıyor.

Yaşam Alanı Aktivistlerinden Bilgi

Yaşam Alanı Aktivistlerinden Bilgi

Bilim Sağlık Haber Ajansı (BSHA) bölgede bulunan yaşam alanı aktivistlerinden bilgi aldı. Sabahın erken saatlerinde kesim işlemlerinin başladığı, eylemcilere müdahale edildiği bilgisine ulaşıldı. Bölgede bulunan yaşam alanı aktivisti Mansur Karaca şunları aktardı: “Köylüler daha çok insanın bölgeye gelmesini talep ediyor. Yerli basının yanında yabancı basında da katliamın haber yapılmasını istiyor. Siyasilerin ilgi göstermediğinden şikayetçiler.”

Siyasi Ekoloji Uzmanı Doç. Dr. Hakan Yurdanur’dan Açıklamalar

“Katledilen Sadece Ormanlar Değildir!” Akbelen’deki kıyımla ilgili Siyasi Ekoloji Uzmanı Doç. Dr. Hakan Yurdanur açıklama yaparak şunları söyledi: “Ağaç kesimi, hayvanlara uygulanan şiddetten, kadın ve çocuklara yapılan her tür kötü muameleden, işsizlikte, güvencesiz çalışmadan ve işçi ölümlerinden, kentsel dönüşüm değil kentsel bölüşümden ayrı düşünülemez…”

Vahşi Ekonomik Yapı ve Doğaya Yönelik Tehdit

Vahşi Ekonomik Yapı ve Doğaya Yönelik Tehdit

“Güçlü olanın her daim kazandığı, yazılı olmadığı halde her yerde bize dayatılarak okutulan orman kanunlarının yer yeri sardığı ve sarstığını söyleyen Yurdanur, “Ölmemek için öldür sloganı günümüzde kâr elde etmek için öldür sloganı ile birleşmiş vaziyette…”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Akbelen Ormanı’nda Devam Eden Ağaç Kesimi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir