Aşırı Yağışlar Zonguldak ve Bartın’ı Vurdu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aşırı yağışlar Zonguldak ve Bartın illerinde sel, su taşkını, toprak kayması ve heyelanlara neden oldu. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, sel ve heyelanların etkili olduğu illerdeki sağlık kurumlarının durumunu paylaştı. Hastanelerde su baskınları yaşandı ve acil servisler geçici olarak kapatıldı. Sağlık hizmetleri, geçici acil müdahale birimleri oluşturularak sürdürülmeye çalışıldı.

Aşırı Yağışlar Zonguldak ve Bartın'ı Vurdu

Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Koordinasyonunda Çalışmalar

Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Koordinasyonunda Çalışmalar

Sel felaketi nedeniyle İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı koordineli bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Zonguldak ve Bartın’da aşırı yağışların yol açtığı sel ve taşkınlar nedeniyle pek çok ev ve iş yeri sular altında kaldı. Mahsur kalan vatandaşlar helikopterlerle kurtarıldı.

Aşırı Yağışlar Zonguldak ve Bartın'ı Vurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Zonguldak’taki sel felaketi sonucu Gökçebey ve Devrek Devlet Hastanelerinde su baskınları yaşandığını ve acil servislerin geçici olarak kullanılamaz hale geldiğini belirtti. Bakan Koca, sağlık hizmetlerinde aksamaması için gerekli önlemlerin alındığını ve bölgeye ek sağlık personeli ve araçlar gönderildiğini açıkladı.

  • 37 adet ambulans
  • 1 pajero ambulans
  • 2 UMKE timi
  • 1 acil müdahale aracı
  • 123 sağlık personeli

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu da vatandaşlara elzem olmadıkça yola çıkmamaları uyarısında bulundu. Bartın, Zonguldak, Karabük, Trabzon, Rize, Artvin, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Sakarya, Kastamonu, Bolu ve çevre illerde yola çıkacak vatandaşların dikkatli olmaları gerektiğini belirtti. Karayolları ekipleri heyelan ve sel bölgelerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Ulaştırma Bakanlığı: Mecbur Kalmadıkça Yola Çıkmayın!

(BSHA – HABER MERKEZİ)

Aşırı Yağışlar Zonguldak ve Bartın'ı Vurdu

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Aşırı Yağışlar Zonguldak ve Bartın’ı Vurdu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir