Dalaman Devlet Hastanesi’nde doğumhane servisinde görevli Ebe S.S.’nin, başkanın yakınına özel ilgi göstermediği iddiasıyla görev yerinin değiştirildiği gündeme gelmişti. Başkan Karakuş, hakkındaki suçlamaları reddederek, etiketini kullanarak hastaneye gitmediğini belirtti.
Ebe S.S.’nin İlgisizlik İddiası ve Belediye Başkanı Karakuş’un Açıklamaları
Belediye Başkanı Karakuş, Ebe S.S.’nin yakınına özel ilgi göstermediği gerekçesiyle yapılan şikayetler hakkında sert açıklamalarda bulundu. Karakuş, görevini yapan sağlıkçıya böyle bir muamelede bulunmanın mümkün olmadığını belirtti.
Sendika ve Dernek Açıklamaları
Türk Sağlık-Sen Muğla Şube Başkanı Mehmet Uğur, Belediye Başkanı Karakuş’u sorumlu tutarak, Ebe S.S.’nin soruşturma süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneği (Saha-Der) ise atamalardaki liyakatsızlıkların mobbinge neden olduğunu vurgulayarak, kurum idarecilerinin seçim süreçlerinin daha şeffaf olması gerektiğini belirtti.