Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan’dan Önemli Açıklamalar

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan, son dönemde gündemde olan ‘Sarı Sendikacılık’ ve ‘Liyakat’ konularına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Sağlık Çalışanları ve Sendikalar Arasındaki Durum

Demircan, sağlık çalışanlarının kendilerinden daha yüksek maaş alan sendika temsilcilerine güvenmeye devam ettiğini belirtti. Özellikle metropol kentlerde geçim mücadelesi veren kamu görevlilerinin sarı sendikalara destek verdiğine dikkat çekti.

Memurların Ekonomik Durumu

Genel Başkan Demircan, on yıl önce konut ve otomobil sahibi olan kamu görevlilerinin bugün bu hayalleri gerçekleştiremediğini vurguladı. Ek iş yapmadan geçimlerini sürdüremeyen memurların ekonomik zorluklarını dile getirdi.

Sendikaların Hizmet Anlayışı ve Kamu Görevlileri

Demircan, yetkili sendikanın kamu görevlilerinin ihtiyaçlarını yeterince karşılamadığını, kazanımların gerçekçi olmadığını ifade etti. Kamu idarelerine ve sendikalara liyakat çağrısı yaparak, kamu görevlilerinin haklarının korunmasını talep etti.

Liyakatin Önemi ve Çağrı

Genel Başkan Demircan, liyakatin kamu idarelerinde ve sendikalarda esas alınması gerektiğini vurgulayarak, vatandaşların ve kamu görevlilerinin haklarının korunmasını istedi. Liyakatin önemini vurgulayarak, adil ve hakça bir şekilde hizmet verilmesi gerektiğini belirtti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan’dan Önemli Açıklamalar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir