Ege Şehir Hastanesi’nden Açıklama ve Çalışanların Maaş Talebi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ege Şehir Hastanesi’nden Açıklama

Ege Şehir Hastanesi'nden Açıklama

Özel Ege Şehir Hastanesi yönetimi, 2021 yılında faaliyete geçen hastanenin “hukuksal süreçler nedeniyle” faaliyetlerine ara verdiğini açıkladı. Bilim ve Sağlık Haber Ajansı’nın (BSHA) haberlerinin ardından hastane adına yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yönetim’e geldiğimiz 17.06.2021 tarihinden bu yana siz değerli halkımıza güvenilir, kaliteli, etik sağlık hizmeti verebilme yolunda Yönetim’imiz ve çalışma arkadaşlarımız ile birlikte maddi ve manevi özveri göstererek, tüm bilgi deneyim ve tecrübelerimizi hastalarımızla paylaştık, onlara şifa kaynağı olduk. Geçmişten gelen sermaye yetersizliğinin giderilmesi amacıyla Yönetim’imiz şirket Genel Kurul’unda “sermaye artırım” kararı almıştır.  Sermaye artırım kararı ile ilgili hukuksal süreç faaliyetimize ara verme zorunluluğuna neden olmuştur. Hukuksal sürecin sonucu beklenilmeden sermaye kaynağının oluşturulması ve ara verilen hastane faaliyetine devam edilebilmesi amacıyla ortaklar arasında yapılan görüşmeler devam etmekte olup nihai sonuçlar çalışanlarımıza ve kamuoyuna açıklanacaktır.”

“Yönetim’imiz, bu süreci en iyi şekilde yönetmeye kararlıdır. Halkımızın sağlığı, hastalarımızın ihtiyaçları ve paydaşlarımızın hak edişleri karar alma sürecimizin merkezinde bulunmaktadır. Paydaşlarımızın moral ve motivasyonlarının en üst seviyede olması bizim için büyük önem arz etmektedir. Hastane Yönetim’imiz ve çalışanlarımızın sahip olduğu özveri, daha güçlü bir şekilde geri dönme inancımızı desteklemektedir. Sorularınızı “[email protected]” adresine iletmenizi ve hızla yanıtlayacağımızı bildirmek isteriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

Ege Şehir Hastanesi Çalışanlarından Maaş Talebi

Öte yandan BSHA’ya ulaşan Ege Şehir Hastanesi çalışanları, maaşlarını aylardır alamadıklarını belirterek, “Çok mağduruz. Yakında hastane önünde basın açıklaması yaparak, sorunlarımızı dile getireceğiz” açıklamasında bulundu.

Gelişmeleri Takip Edin

Ege Şehir Hastanesi’ndeki gelişmeleri ve son dakika haberlerini takip etmek için BSHA’nın sosyal medya hesaplarını ve resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ege Şehir Hastanesi’nden Açıklama ve Çalışanların Maaş Talebi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir