1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Memur-Sen İzmir İl Temsilciliği: Kamu İşvereninden Gerçekçi Teklif Bekliyoruz

Memur-Sen İzmir İl Temsilciliği: Kamu İşvereninden Gerçekçi Teklif Bekliyoruz

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Memur-Sen İzmir İl Temsilciliği, kamu işvereni tarafından sunulan teklifin piyasa koşullarına uygun olmadığını belirterek taleplerini dile getirdi. Memur-Sen ve bağlı sendikalar, yetersiz tekliflere karşı seslerini duyurmak için İzmir’de basın açıklaması düzenledi.

Memur-Sen İzmir İl Başkanı Gençer Yılmaz’dan Açıklama

Memur-Sen İzmir İl Başkanı Gençer Yılmaz'dan Açıklama

Memur-Sen İzmir İl Başkanı Gençer Yılmaz, yapılan teklifin memurların ve emeklilerin haklarını göz ardı ettiğini vurgulayarak, kamu işvereninden piyasanın gerçeklerini yansıtan bir teklif beklediklerini ifade etti. Yılmaz, toplu sözleşme masasının sorunların çözümü için en uygun yer olduğunu belirtti.

  • Sorumluluğumuz bilinciyle, emeğimizin hakkını savunmak, sesimizi duyurmak için bugün burada olduğu gibi 81 ilimizde alanlarda, meydanlardayız.
  • Memur-Sen ve 11 yetkili sendikamızla 7. Dönem toplu sözleşmede sunduğumuz tekliflere karşı, kamu işvereninin yetersiz tekliflerini protesto ediyoruz.
  • Kamu işvereninin adil ve gerçekçi bir teklif sunmasını talep ediyoruz. Teklif, enflasyon beklentilerini karşılamalı ve memurların refahını gözetecek şekilde olmalıdır.

Yılmaz, konuşmasının sonunda şunları söyledi: “Alın terinden tasarruf olmaz. Emeğin karşılığı kısılarak bütçe büyümez. Gerçekçi ve akılcı rakamlarla teklif revize edilsin, refah payıyla memurun ve memur emeklisinin yüzü gülsün.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Memur-Sen İzmir İl Temsilciliği: Kamu İşvereninden Gerçekçi Teklif Bekliyoruz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir