Hamilelik ve Doğum Sonrası Estetik: Op. Dr. Güray Yeşiladalı Açıklıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hamilelik dönemi ve doğum sonrası estetiğinin tartışmalı konular arasında yer aldığını belirten Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güray Yeşiladalı, bu konuda merak edilenleri açıkladı. Hamilelik döneminde dolgu, botoks gibi işlemlerin önerilmediğini vurgulayan Yeşiladalı, “Hamilelik sonrası gerektiğinde ameliyat yapılması durumunda anne, bebeği emzirmeyi bırakmalıdır. Hamilelik sürecinin özel olduğunu ve kadınların estetik kaygılarından uzak durmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

Hamilelik ve Estetik İşlemler

Hamilelik ve Estetik İşlemler

Hamilelik ve estetik işlemler arasındaki ilişkiye değinen Yeşiladalı, hamilelik döneminde botoks ve dolgu uygulamalarının bebeğe zarar vermediğine dair kanıt olmamakla birlikte herhangi bir risk alınmaması gerektiğini belirtti. Bu nedenle hamilelik ve emzirme dönemlerinde estetik işlemlerden kaçınılması gerektiğine dikkat çekti.

Emzirme Döneminde Estetik İşlemler

Emzirme döneminde botoks gibi işlemlerin ne kadar süreyle etkili olduğu konusunda net bir araştırma sonucu olmadığını belirten Yeşiladalı, yine de bu dönemde herhangi bir estetik müdahalenin riskli olabileceğini ifade etti. Anestezi alındığında emzirmenin yapılmaması gerektiğini vurgulayan Yeşiladalı, emzirme döneminde cerrahi operasyonların ertelenmesini tavsiye etti.

Doğum Sonrası Cerrahi İşlemler

Doğum Sonrası Cerrahi İşlemler

Doğum sonrası vücutta meydana gelen değişiklikler hakkında bilgi veren Yeşiladalı, meme protezi, karın germe, yağ aldırma gibi işlemlerin doğum sonrasında yapılmasını önerdi. Genellikle doğum sonrası altı aylık bir sürenin ameliyat için yeterli olduğunu belirten Yeşiladalı, kombine cerrahi işlemlerin vücudun daha hızlı toparlanmasına yardımcı olabileceğini dile getirdi.

Vanity Estetik ve Anne Estetiği

Vanity Estetik olarak doğum sonrası kombine cerrahi işlemleri sunduklarını belirten Yeşiladalı, annelik estetiği ameliyatlarıyla kadınların hamilelik öncesi görünümlerine geri dönmelerine yardımcı olduklarını ifade etti. Vajinal estetik taleplerinin doğum sonrasında arttığını söyleyen Yeşiladalı, bu işlemlerin genellikle doğum sonrası altı aylık bir sürenin ardından gerçekleştirildiğini açıkladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hamilelik ve Doğum Sonrası Estetik: Op. Dr. Güray Yeşiladalı Açıklıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir