1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Hekimler Pandemi Sonrası Ölümler ve Devam Eden Pandemi Konusunda Uyardı

Hekimler Pandemi Sonrası Ölümler ve Devam Eden Pandemi Konusunda Uyardı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanlığı’nı uyardılar. Pandemi ölümleri gizlendi mi? Türk Tabipler Birliği Pandemi Çalışma Grubu, pandemi kaynaklı ölüm sayısının resmi verilerden fazla olduğunu belirtti. Salgın sürecinde alınan kararlar eleştirildi ve toplumun sağlığı yerine sermayenin çıkarlarının öncelendiği ifade edildi. Ayrıca, pandemi taramalarının yetersiz olduğu vurgulandı.

Pandemi Taramaları Yetersiz

Pandemi Taramaları Yetersiz

Türk Tabipler Birliği, salgın taramalarının neredeyse hiç yapılmadığını belirtti. Dünya Sağlık Örgütü’nün izlemeye aldığı yeni Omicron alt varyantlarına dikkat çekildi. Salgının hastanelere yansıyan yükünün azaldığı ancak virüsün gelişimini sürdürdüğü belirtildi.

Aşı Kararsızlığı ve Aşı Karşıtlığı Sorunu

Aşı Kararsızlığı ve Aşı Karşıtlığı Sorunu

Hekimler, aşı eşitsizliği, aşı kararsızlığı ve aşı karşıtlığı konusunda ulusal ve uluslararası düzeyde dikkat çekilmesi gerektiğini vurguladı. Aşılanma oranlarına dikkat çekilerek, aşı kararsızlığı ile mücadelenin önemine değinildi.

Türkiye’deki Aşılanma Durumu

Türkiye’de COVID-19 aşısı ile iki doz aşılananların oranı %62,4, üç doz aşılananların oranı ise %33,1 olarak açıklandı. Aşı kararsızlığına dikkat çekilerek, toplumun aşı konusunda bilgilendirilmesi ve teşvik edilmesi gerektiği belirtildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hekimler Pandemi Sonrası Ölümler ve Devam Eden Pandemi Konusunda Uyardı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir