Hemşireler ve Tüm Sağlık Çalışanları Sendikası HEP-SEN ve Sağlık Çalışanları Sendikası Güçlerini Birleştiriyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hemşireler ve Tüm Sağlık Çalışanları Sendikası (HEP-SEN) ve Sağlık Çalışanları Sendikası Güçlerini Birleştiriyor

Hemşireler ve Tüm Sağlık Çalışanları Sendikası (HEP-SEN) ve Sağlık Çalışanları Sendikası, kamu görevlileri sendikalarına getirilen yüzde 2 baraj uygulamasına karşı birleşme kararı aldı. Bu birleşme, 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’na dayanmaktadır.

Sendikalara Açık Çağrı

Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, “Hareketimiz bugün sağlık ve sosyal iş kolunda yaşanan sorunları ve çözüm önerilerini tartışmak üzere önemli bir adım attı. Sağlık emekçilerinin talepleri doğrultusunda HEP-SEN ve Sağlık Çalışanları Sendikası bir araya gelme kararı aldı. Diğer bağımsız sendikaları da sağlık emekçilerinin sesine kulak vermeye ve birleşmeye çağırıyoruz” mesajı paylaşıldı.

Şimdi Değilse Ne Zaman?

HEP-SEN Başkanı Yunus Şimşek, “Sağlık sosyal iş kolunda faaliyet gösteren tüm sendikaları, sağlık emekçilerinin sesini duymaya ve birlik olmaya davet ediyoruz. Sağlık emekçileri hak ettikleri koşullara kavuşmalıdır. Şimdi, sahada inisiyatif almanın tam zamanı. Hep-Sen ve Sağlık Çalışanları Sendikası öncülük ediyor. Şimdi değilse ne zaman?” açıklamasında bulundu. Sağlık Çalışanları Sendikası Başkanı Menderes Özer ise, “Mücadelemiz sahadaki sesi duyurmak ve tüm sağlık emekçilerini desteklemek içindir” ifadelerini kullandı.

(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hemşireler ve Tüm Sağlık Çalışanları Sendikası HEP-SEN ve Sağlık Çalışanları Sendikası Güçlerini Birleştiriyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir