Hemşireler ve Tüm Sağlık Çalışanları Sendikası (HEP-SEN) ve Sağlık Çalışanları Sendikası Güçlerini Birleştiriyor
Hemşireler ve Tüm Sağlık Çalışanları Sendikası (HEP-SEN) ve Sağlık Çalışanları Sendikası, kamu görevlileri sendikalarına getirilen yüzde 2 baraj uygulamasına karşı birleşme kararı aldı. Bu birleşme, 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’na dayanmaktadır.
Sendikalara Açık Çağrı
Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, “Hareketimiz bugün sağlık ve sosyal iş kolunda yaşanan sorunları ve çözüm önerilerini tartışmak üzere önemli bir adım attı. Sağlık emekçilerinin talepleri doğrultusunda HEP-SEN ve Sağlık Çalışanları Sendikası bir araya gelme kararı aldı. Diğer bağımsız sendikaları da sağlık emekçilerinin sesine kulak vermeye ve birleşmeye çağırıyoruz” mesajı paylaşıldı.
Şimdi Değilse Ne Zaman?
HEP-SEN Başkanı Yunus Şimşek, “Sağlık sosyal iş kolunda faaliyet gösteren tüm sendikaları, sağlık emekçilerinin sesini duymaya ve birlik olmaya davet ediyoruz. Sağlık emekçileri hak ettikleri koşullara kavuşmalıdır. Şimdi, sahada inisiyatif almanın tam zamanı. Hep-Sen ve Sağlık Çalışanları Sendikası öncülük ediyor. Şimdi değilse ne zaman?” açıklamasında bulundu. Sağlık Çalışanları Sendikası Başkanı Menderes Özer ise, “Mücadelemiz sahadaki sesi duyurmak ve tüm sağlık emekçilerini desteklemek içindir” ifadelerini kullandı.
(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)