HEP-SEN’in girişimleri sonucunda, sabah kahvaltısı verilmeyen Kayseri Akkışla İlçe Devlet Hastanesi’nde görevli sağlık personellerine artık kahvaltı imkanı sunulmaya başlandı. Ayrıca, Felahiye, Özvatan ve Sarıoğlan ilçe devlet hastanelerinde de benzer uygulamalar başlatıldı.
HEP-SEN tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Akkışla İlçe Devlet Hastanesi’nde görevli sağlık profesyonellerine sabah kahvaltısı verilmemesi üzerine; Hep-Sen Kayseri İl Temsilcimiz Nurten Akbudak, Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü’ne yazılı başvuruda bulunmuştur. Sendikamızın bu girişimi sonucunda; Akkışla, Felahiye, Özvatan, Sarıoğlan ilçe hastanelerinde artık sağlık personellerine kahvaltı öğünleri verilmeye başlanmıştır. Sağlık camiasında yaşanan her türlü yanlış ve usulsüz durumlarla mücadele eden HEP-SEN, sağlık personellerinin haklarını korumak ve geliştirmek için çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Sağlıksız Sağlık Sistemini iyileştirmek için, Hep-Sen hep yanınızda!”
(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)