Kreş İhtiyacı ve Eskişehir Örneği

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’de ‘Sağlıkta Dönüşüm Programı’ kapsamında kamu-özel işbirliği ile gerçekleştirilen devasa büyüklükteki şehir hastanelerinde süpermarketten tutun, güzellik bakım ürünü satan mağazalara kadar birçok ayrıntı yer alırken, sağlık çalışanlarının iş yerinde en çok ihtiyaç duydukları bir alan olan kreşin bulunduğu hastane neredeyse yok! Salgınlar, doğal afetler gibi durumlarda görevlerinin başında olan, 7/24 nöbet sistemi ile çalışan sağlık çalışanları şehir hastanelerindeki kreş taleplerini her fırsatta dile getiriyor.

Kreş İhtiyacı ve Eskişehir Örneği

Bilim Sağlık Haber Ajansı’nın (BSHA) resmi kaynaklardan edindiği bilgiye göre; birçok şehir hastanesinde ‘olmadığı’ gibi İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nde de ilk açılışta kreş olmayacağını öğrenildi. İzmir’deki sağlık çalışanlarının şehir hastanesinde kreş olmasına dair yaptığı çağrılar karşılıksız kaldı. İlerleyen süreçte kreş konusunda adım atılacak mı konusu ise belirsiz…

Kreş İhtiyacı ve Eskişehir Örneği

  • Eskişehir Şehir Hastanesi’nde 3-6 yaş aralığındaki çocuklar için 70 çocuk kapasiteli, bin 100 metrekare kapalı alanda oluşturulan kreş 1 Haziran 2020 yılında hayata geçirildi.
  • Manisa Şehir Hastanesi’nde de planlamada kreş olmadığı ancak sağlık çalışanlarının yoğun talebi nedeniyle kreş açılması için girişimlerin başlandığı bilgisine ulaşıldı.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nde Durum

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nde Durum

Türkiye’de birçok kentte şehir hastaneleri projeleri gerçekleştirilirken, kreş konusu atlanmış olmalı ki büyükşehirlerdeki birçok hastanede kreş yok! Ankara, Konya’da bulunan şehir hastanelerinde sağlık çalışanlarının çocuklarını gönül rahatlığıyla bırakabilecekleri kreş bulunmuyor. İzmir Şehir Hastanesi’nde kreş olacak mı? Edinilen bilgilere göre hayır, böyle bir planlama yok. Kent merkezlerinden uzakta bulunan, devasa büyüklükteki şehir hastanelerinde kreş açılması bu kadar zor mu?

(BSHA-Bilim Ve Sağlık Haber Ajansı)

YARIN: SAĞLIK SENDİKALARI İZMİR VE DİĞER ŞEHİR HASTANELERİNDE KREŞ OLMAMASI KONUSUNDA NE DİYOR?

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kreş İhtiyacı ve Eskişehir Örneği

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir