Müzisyen Yalçın Bostancı’nın Mücadelesi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Müzisyen Yalçın Bostancı, hayatını akciğer nakliyle devam ettireceği günlerin hasretiyle yaşıyor. Yeni şarkısı “Beyaz Güvercin” ve klibiyle dikkat çeken Bostancı, hastalığıyla mücadele ederken sanatını sürdürmeye çalışıyor. Akciğer nakli beklediğini belirten Bostancı, “Organ beklerken hayat devam ediyor ve ben de hedeflerime odaklanıyorum. Hayatta kalmak için önemli olanın bir amaca sahip olmak olduğuna inanıyorum. Bu, benim için en güçlü motivasyon kaynağı” açıklamasında bulundu.

Akciğer Nakli Bekleyenlere Destek Olun

Müziğin hayatta tuttuğunu vurgulayan Yalçın Bostancı, “3 yıldır Akciğer Sertleşmesi hastalığıyla mücadele ediyorum. Bu hastalığın tedavisi olmadığı için tek çözüm akciğer nakli. Ben de diğer hastalar gibi organ nakli bekliyorum. Bu hastalık ve organ nakli konusu bir yardım çağrısı değil; bir farkındalık oluşturmak amacıyla dile getiriliyor. Her gün birinin annesi, babası, çocuğu, kardeşi organ bekliyor. Bu insanlara umut olmak, hayat vermek en büyük iyiliklerden biridir. Organ bağışı konusunda bilinçlendirme yapmak istiyorum. Kalp ve akciğer gibi organların bağışının önemi genellikle yeterince vurgulanmıyor. Bu konuda diğer hastaların sesi olmak, onların çığlığı olmak istiyorum. Bir kalp atışı, bir nefesle bir hayat kurtarabiliriz” dedi.

Beyaz Güvercin’e Destek

Ünlü dostları arasında senarist Çağla Kızılelma, oyuncu Şevket Çoruh ve dizi yönetmeni Hakan Kırvavaç gibi isimlerin bulunduğu Yalçın Bostancı, “Beyaz Güvercin” şarkısına destek için unutulmaz bir klip çekmişti. Şevket Çoruh’un Baba Sahne adlı mekanında çekilen klipte, Ketche’nin teknik desteğiyle yönetmenler Reha Gazioğlu ve Ufuk Karakavak’ın rehberliğinde çekimler yapıldı. “Beyaz Güvercin” klibi, akciğer nakli bekleyenlerin sesi olmayı hedefliyor. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Müzisyen Yalçın Bostancı’nın Mücadelesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir