1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Sağlık Çalışanları İş Bırakma Eylemi Gerçekleştirecek

Sağlık Çalışanları İş Bırakma Eylemi Gerçekleştirecek

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye genelinde örgütlü 19 sendika ve iki Aile Hekimliği Federasyonu’nun katılımıyla 1-2 Ağustos tarihlerinde sağlık alanında iş bırakma eylemi gerçekleştirilecek. Bu eylem, Sağlık ve Sosyal Hizmet Birlik ve Mücadele Platformu’nun öncülüğünde gerçekleşecek ve 21 STK’nın bir araya gelmesiyle organize edilecek.

Talepler ve Açıklamalar

Talepler ve Açıklamalar

Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol, yapılan açıklamada, “Sağlık sisteminde kaliteli hizmet sunumu için yeterli zamana, ücrete ve hak edilen saygınlığa ihtiyaç vardır. Bu sebeplerle şiddet, mali haklar, özlük hakları, çalışma koşulları, liyakat gibi 5 temel başlık altında talepler belirlenmiştir. Sendikal mücadelenin önemine vurgu yapma amacı taşıyan bu eylem, toplu görüşme ve sözleşme süreçlerinin başladığı günlerde gerçekleşecektir” şeklinde konuştu.

İzmir Sabim platformu tarafından 1 Ağustos 2023’te İzmir Sağlık Müdürlüğü önünde ve 2 Ağustos 2023’te Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde basın açıklamaları yapılacak. Sağlık çalışanları, hastalar için daha nitelikli sağlık hizmeti sunmak adına kişisel haklarını koruma mücadelesini sürdüreceklerini vurguladılar.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Çalışanları İş Bırakma Eylemi Gerçekleştirecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir