Uzun yıllar Karşıyaka Spor Kulübünde şube başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliğinde bulunan KBB Uzmanı Op. Dr. Cem Karas, Karşıyaka Spor Kulübü’nden istifa ederek yönetim kurulu üyeliğinden ayrıldığını açıkladı.
İstifa Nedenleri ve Açıklamaları
Op. Dr. Cem Karas, istifasının sadece yönetim kurulu üyeliğinden ayrılma olduğunu belirterek, “Taraftar ruhum ve gönül bağım elbette ki devam edecektir” dedi. Kararının sebeplerini açıklayan Karas, kulübün yaşadığı hayal kırıklıkları ve kurumsal olmayan tutumlarının istifasında etkili olduğunu vurguladı.
Karas, açıklamasında, Turgay Başkan’ın kulübe yapmış olduğu fedakarlıkları ve çabalarını takdir ettiğini belirtirken, fikir ayrılıklarına rağmen her zaman kulübün çıkarlarını ön planda tuttuğunu ifade etti.
Ayrıca, Op. Dr. Cem Karas, istifa sürecinde herhangi bir muhalif grupla iş birliği yapmadığını, reklam karşılığı anlaşma yapmadığını ve kulübün menfaatlerine zarar verebilecek hiçbir oluşumda yer almadığını da vurguladı. Vicdanının bu süreçte rahat olduğunu dile getirdi.
Karşıyaka Spor Kulübü’ne Hibe ve Gelecek Beklentileri
Karşıyaka Spor Kulübü’ne olan gönül bağının daima süreceğini ve kulübün ileride daha başarılı olabilmesi için kurumsal ve profesyonel bir yönetim yapısına ihtiyaç duyulduğunu belirten Op. Dr. Cem Karas, tüm maddi alacaklarını kulübe hibe ederek yönetim kurulundan istifasını sundu.
Karas, gelecekte kulübün daha iyi yerlere gelebilmesi ve amacına ulaşabilmesi için seçimle yeni bir yönetimin gelmesinin daha değerli olacağına inandığını da ekledi. Karşıyaka tutkusunun her zaman canlı kalacağını belirterek, kulübe tekrar hizmet etmeye hazır olduğunu ifade etti.