1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Organ Nakli Enstitüsü Hakkında

Organ Nakli Enstitüsü Hakkında

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Ege Üniversitesi bünyesinde “Organ Nakli Enstitüsü” kuruldu. Üniversite, organ nakli alanında Türkiye’nin referans merkezleri arasında yer alıyor. Yeni enstitü, nitelikli insan gücü yetiştirme, bilimsel araştırmalar ve Ar-Ge çalışmaları gerçekleştirme amacı taşıyor.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, organ nakli konusunda başarılı operasyonlara imza attıklarını belirterek, enstitünün kurulmasıyla birlikte alanlarındaki çalışmaları daha da ileriye taşıyacaklarını vurguladı. Organ nakli alanında uzmanlaşmış hekimlerin yer aldığı Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, A Plus kalitesinde hizmet sunuyor ve sağlık turizmine de katkı sağlıyor.

Enstitünün Hedefleri

Enstitünün Hedefleri

Organ Nakli Enstitüsü, organ nakli konusundaki çalışmaları artırarak hastaların yaşam kalitesini yükseltmeyi, araştırmalar yapmayı, insan kaynağı yetiştirmeyi ve toplumsal farkındalık oluşturmayı amaçlıyor. Yapılacak yüksek lisans ve doktora programları ile uzman insan kaynağı yetiştirilerek, organ nakli alanında zirveye çıkılması hedefleniyor.

Enstitü, organ nakli konusunda disiplinlerarası çalışmalar yapacak, sanayi iş birlikleriyle Ar-Ge projeleri gerçekleştirecek ve organ yetmezliği konusunda önleyici tedbirler geliştirmeyi hedefliyor. Organ bağışının önemine vurgu yapan Prof. Dr. Budak, imkanı olan herkesi organ bağışı yapmaya davet etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Organ Nakli Enstitüsü Hakkında

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir