1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’dan Duyarlı Paylaşım

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’dan Duyarlı Paylaşım

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, sosyal medya üzerinden anne karnında gelişmiş olan “Plasenta previa” sebebi ile prematüre olarak, henüz 24 haftalıkken dünyaya gelmiş olan Emre ve Betül Büşra Demir çiftinin üçüncü kızı “Zehra Bebek” hakkında bir paylaşımda bulundu.

Minik Zehra’nın Doğum Hikayesi

2022 yılının 19 Aralık günü aciliyetli bir şekilde sezaryen doğum yöntemi ile anne karnından alınıp, yoğun bakıma kaldırılmış olan minik Zehra, doğduğunda 650 gramdı. Vücut ısısının ve neminin korunması amacıyla naylon torbaya sarılı bir şekilde yoğun bakıma kaldırılmış ve entübe edilmişti.

Zehra Bebeğe Uygulanan Kök Hücre Tedavisi

Zehra bebeğin 24 haftalık olarak doğduğunu dile getiren Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı ve Yenidoğan Uzmanı Prof. Dr. Fahri Ovalı, doğum sonrasında kök hücre tedavisi uygulandığını belirtti. Bebeğin tedavi süreci ve gelişimi hakkında detaylı bilgiler verdi.

Zorlu Mücadele ve Taburcu Ediliş

Zorlu Mücadele ve Taburcu Ediliş

Minik Zehra, Göztepe Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde tam 211 gün boyunca mücadele verdi. Zehra, yaklaşık 7 ay sonra; 6,5 kilo ağırlıkla, sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

Annenin Duygusal Anıları

Gelişin travmatik olması sebebi ile anne için çok zor olduğunu söyleyen Zehra bebeğin annesi Betül Büşra Demir, minik Zehra ile yaşadığı duygusal anları ve mücadeleyi anlattı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’dan Duyarlı Paylaşım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir