Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın Açıklamaları ve Aşı Programı Hakkında Bilgiler

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’dan Önemli Açıklamalar

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, ERİS varyantı ve aşı programı konularında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, toplumsal gündemde yer bulan konular hakkında detaylı bilgiler verdi.

Bilimsel Verilerin Önemi ve Aşı Programı

Bakan Koca, “Konular saptırılıyor. Bazı görüşler ve ısrarlı beyanlar kesinlikle bilimsel amaçlı değil. Salgın boyunca alınan tüm kararların arkasında bilim var. Bilimsel gelişmeleri asla göz ardı etmedik.” dedi. Ayrıca, aşı programının geçmişteki ve şuanki önemine değindi.

Aşılamadaki Başarı ve Virüs Mutasyonları

Bakan Koca, Türkiye’de yürütülen aşılama kampanyasının başarısından bahsederek, “Virüs bir RNA virüsü olduğu için çeşitli mutasyonlar geçirdi, virülansı azaldı. Ya Covid geçirdik ya aşılandık ya da her ikisi birlikte oldu ve sonuçta bünyelerimiz virüsü tanır hale geldi.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Türkiye Küresel Propagandanın Uygulama Sahası Olmayacak

“Toplu aşılamaya kesinlikle ihtiyaç duyulmayan bir dönemdeyiz. Biz gerekli olduğunda gerekeni yaptık. Kapanma gibi toplu tedbirler artık söz konusu değil. Covid-19 için mevcut kişisel tedbirler dışında yeni bir tedbir asla söz konusu değil.” diyen Bakan Koca, Türkiye’nin sağlık konusunda tam bağımsız olduğunu vurguladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın Açıklamaları ve Aşı Programı Hakkında Bilgiler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir