1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Sağlık Bakanı Koca’dan Önemli Açıklamalar

Sağlık Bakanı Koca’dan Önemli Açıklamalar

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son kabine toplantısının ardından sağlık alanında yapılacak çalışmalar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Koca, Spinal Musküler Atrofi (SMA) hastalığına gen terapisi uygulanacağını ve nadir hastalıklar hastanesi kurulacağını duyurdu.

SMA Benimle Yürü Derneği’nin Açıklamaları

SMA Benimle Yürü Derneği, Bakan Koca’nın açıklamalarını olumlu bulduklarını belirterek, gen terapisi ve hastane kurulumu adımlarını memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti. Dernek, SMA hastalarının Spinraza ilacına erişimde yaşanan sorunlara dikkat çekti.

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nden Tedarik Çözümü

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, Spinraza ilacına erişimde yaşanan sorunlara çözüm bulmak amacıyla yeni başvuru yapacak hastalar için bir ara çözüm getirdi. Bu çözüm ile hastaların ilaç tedarik sürecinin hızlandırılması hedeflenmektedir.

Derneğin Duyurusu ve İlaç Tedarik Süreci

Derneğin Duyurusu ve İlaç Tedarik Süreci

SMA Benimle Yürü Derneği, Spinraza ilacı tedarik sorununa ilişkin sosyal medya üzerinden yaptığı duyuruyla, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nün yeni başvurular için başlattığı ilaç dağıtım sürecini aktardı. Dernek ayrıca kalıcı çözüm adımlarına dikkat çekti.

(BSHA-Bilim Ve Sağlık Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Bakanı Koca’dan Önemli Açıklamalar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir