Sağlık Çalışanlarına Yönelik Artan Şiddet Olayları

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddet Olayları

Birlik Sağlık-Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol, son günlerde Bafra, Rize, Ağrı ve Fatsa’dan gelen haberlerle birlikte sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına dikkat çekti.

24 Saatte 4 Şiddet Olayı

Doğruyol, bir günde yaşanan 4 şiddet olayının tüm sağlık çalışanlarını derinden üzdüğünü belirterek, bu olayların vahametini ortaya koyduğunu ifade etti.

Artan Şiddet Vakaları

Ülkemizin dört bir yanında her gün onlarca sağlık çalışanının hasta ve hasta yakınları tarafından sözlü ve fiziki şiddete maruz kaldığı belirtilerek, yaşanan 4 şiddet olayının sadece buz dağının görünen yüzü olduğu vurgulandı.

Şiddetin Arkasındaki Sebepler

Doğruyol, sağlıkta yaşanan şiddetin artmasında en tepede bulunan makam sahiplerinin olumsuz ifadeleri ve sağlık personeline karşı tutumlarının etkili olduğunu dile getirerek, sağlık personelinin vatandaşın hizmetkârı veya emrinde olduğu algısının şiddeti tetiklediğini belirtti.

Önlemlerin Alınması Çağrısı

Önlemlerin Alınması Çağrısı

Şiddete maruz kalan sağlık çalışanlarına acil şifalar dileyen Doğruyol, sağlıkta şiddeti önlemek için göstermelik değil, etkin tedbirler alınması gerektiğini vurguladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Çalışanlarına Yönelik Artan Şiddet Olayları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir