Sağlık Çalışanlarından İki Günlük Eylem

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık sektöründe çalışan hekimler, sağlık profesyonelleri ve Aile Hekimleri, 1 Ağustos 2023 tarihinde başlayan iki günlük iş bırakma eylemine katıldılar. Eylemin nedenleri arasında memur maaşlarındaki düşük artışlar, geçim sıkıntısı ve sağlık sektöründeki şiddet olayları yer alıyor.

Eyleme Katılım

Eyleme Katılım

Eyleme Türkiye genelinde örgütlü 19 sendika ve iki Aile Hekimliği Federasyonu katıldı. Birlik Sağlık Ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası, Alsancak Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yaparak taleplerini ve amaçlarını kamuoyuna duyurdu.

Maaşlardaki Durum

Maaşlardaki Durum

Birlik Sağlık-Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol, memur maaşlarının belirlenmesi için yapılan toplu sözleşmelerin yetersiz olduğunu belirterek, memurların maaş ve özlük haklarının daha iyi olabileceğini ifade etti. Doğruyol, özellikle TÜİK’in enflasyon rakamlarının maaş zamlarına yansıtılmasının memurları fakirleştirdiğini vurguladı.

Sağlıkta Şiddet

Doğruyol, gerekli yasal düzenlemelerin yapılmaması nedeniyle sağlık sektöründe şiddetin arttığını belirtti. Hastanelerdeki güvenlik önlemlerinin yetersiz olduğunu dile getirerek, sağlık çalışanlarının güvenliğinin sağlanması gerektiğini vurguladı.

Liyakat ve Huzursuzluk

Doğruyol, hastane yönetimlerinde liyakatin olmaması, adaletsizlik ve çalışma ortamındaki huzursuzluklar nedeniyle sağlık çalışanlarının zor durumda olduğunu ifade etti. Bu nedenlerle siyasi etkilere maruz kalmayan sendikaların iş bırakma eylemi gerçekleştirdiğini belirtti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Çalışanlarından İki Günlük Eylem

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir