Sağlık-Sen’in 7. Dönem Toplu Sözleşme teklifleri, Kamu İşveren Heyeti ile müzakere toplantısında değerlendirildi. Gerçekleştirilen toplantıda Genel Başkan Mahmut Faruk Doğan, “Tekliflerimiz, sadece sağlık çalışanları için değil aynı zamanda sağlık sistemimizin sorunları için de çözüm reçetesidir” şeklinde konuştu. Toplantıda; Sağlık-Sen adına Genel Başkan Mahmut Faruk Doğan ve ekibi ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı temsilcileri yer aldı.
Genel Başkan Doğan’ın Açıklamaları
Toplantıda, Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan, teklif listesiyle ilgili detaylı bir sunum gerçekleştirerek maddeleri gerekçeleriyle birlikte anlattı. Doğan, tekliflerin sağlık çalışanları ve sağlık sistemine yönelik çözüm önerileri olduğunu belirtti.
Olmazsa Olmaz Maddeler
- Sabit Ek Ödemelerde Artış Yapılması
- Nöbet Ücretlerinin Artırılması
- Tüm Sağlık Çalışanlarının İcap Nöbet Ücretinden Yararlanması
- Ek Ödeme Tavan Oranlarının Artırılması
- Taban Ödemelerin Artırılması
- Koruyucu Giyim ve Donanım Malzemesi Yardımı Verilmesi
- 14 Mart Tıp Bayramı’nda İkramiye Verilmesi
- Aile Hekimliği Tavan, Teşvik ve Destek Ödemelerinin Artırılması
- Sosyal Hizmet Tazminatının Artırılması
- Üniversite Hastanelerinde Görevli Personele Kurumlar Arası Yer Değişikliği Hakkı Verilmesi
- Yıllık İzinlerde Ek Ödemelerden Kesinti Yapılmaması
- İdari İzinlerde Nöbet Ücreti ve Nöbet İzni Probleminin Çözülmesi
- Adli Tıp Kurumu Tavan Oranlarında Artış Yapılması
Toplu Sözleşme Süreci
Doğan, tekliflerin Kamu İşveren Heyeti tarafından değerlendirilmesinin ardından toplu sözleşme sürecinin belirlenen takvim dahilinde devam edeceğini belirtti. Sağlık-Sen’in saha gerçekleriyle hazırlanan ve müzakere edilen tekliflerinin önemine vurgu yaptı.