Sağlık Turizminde Türkiye’nin Rolü ve Potansiyeli

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Turizminin Tanımı

Sağlık turizmi; insanların sağlıkla ilgili hizmet almaları için yaşadıkları ülkeden başka bir ülkeye gitmesini ifade ediyor. Sağlık hizmetleri ve teknolojisinin gelişmiş olmasından kaynaklı olarak dünyanın çeşitli ülkeleri tercih edilirken, Türkiye son yıllarda sağlık hizmetleri alanında büyük başarılara imza atarak gelişmiş ülkelere rakip hale geldi.

Türkiye’nin Sağlık Turizmi Potansiyeli

Türkiye; iklimi, denizi, kumsalları, termal kaynakları, ormanları, yaylaları yanında ulaşım kolaylığı sayesinde medikal turizm ve alternatif sağlık turizmi için ideal bölgeler arasında yerini aldı. Türkiye, dünyanın dört bir yanından çok sayıda hastanın tedavi merkezi haline geldi.

Uluslararası Hastaların Türkiye’ye Tercihi

Find Doctor in Turkey Sağlık Turizmi Kurucu Ortağı ve Türkiye Sağlık Turizmi Derneği Temsilcisi Özlem Özkulak, sağlık turizmi elçisi olarak Türkiye’nin sağlık turizmi için önemli çalışmalara imza attıklarını belirtti. Özkulak’a göre, Türkiye’nin sağlık hizmetleri uluslararası alanda büyük ilgi görüyor.

Gambiya’lı Yetkililerin Türkiye Deneyimi

Gambiya Çevre ve İklim Değişikliği Bakanı Rohey John Manjang ve UGİF Uluslararası Genç Girişimciler Federasyonu Gambiya temsilcisi, Ticaret Elçisi Fatou Jallow Senghore, Türkiye’de sağlık hizmeti aldı. Memnuniyetlerini dile getiren yetkililer, Türkiye’deki sağlık hizmetlerinden oldukça etkilendiklerini belirttiler.

Sağlık Turizmi Projeleri ve İşbirlikleri

Türkiye’nin sağlık Turizmi karnesini yükseltmeye devam edeceklerini belirten Özkulak, Find Doctor in Turkey olarak uluslararası alanda pek çok başarılı projeye imza attıklarını, Türkiye’nin sağlık turizmindeki marka değerini artırdıklarını ifade etti. Sağlık turizminin gelişmesine katkı sağlayan çözüm ortaklıklarına da değinen Özkulak, sektörde yer alan paydaşlarla işbirliğine vurgu yaptı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Turizminde Türkiye’nin Rolü ve Potansiyeli

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir