Sağlıkta Şiddetin Yükselişi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan, artan şiddet olayları hakkında açıklama yaptı. İzmir’de Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde yaşanan olay sağlıkta şiddetin tırmanışını bir kez daha gözler önüne serdi.

Toplumsal Hoşgörü Kaybı

Demircan, “Biz öyle necip bir milletiz ki tanımadığımız bir kişi selam verdiğinde selamını alır, yere düşenin elini tutar kaldırır, bir kahvede oturduğumuzda çevremizdekilere çay kahve ikram eder, ekmeğini bölüşür, büyüğünü sayar, küçüğünü sever, kamu kurumlarını kutsal sayar içinde bizlere hizmet eden kamu görevlilerine de saygı duyarız. Bize ne oldu?

Hastane Güvenliği ve Önlemler

Hastane Güvenliği ve Önlemler

Demircan, hastane güvenliği konusunda şu ifadeleri kullandı: “Sağlık çalışanları olarak bizler işyerlerimizde can güvenliği istiyoruz. Evimizden çıkarken acaba geri dönebilecek miyim endişesi taşıyoruz. Hastane girişlerine montajı yapılan x-ray cihazları çalışıyor mu? Bugün sağlık bakanlığına bırakın silahla gitmeyi, referansınız yoksa içeri giremiyorsunuz.”

Silah Kontrolü ve Düzenlemeler

Demircan, toplumda bireylerin silahlanma durumunu da eleştirdi ve devletin silah kontrolü konusunda daha sıkı düzenlemeler yapması gerektiğini vurguladı. Ruhsatsız silah taşıyan ve kullananlara yönelik daha sert tedbirler alınması gerektiğini belirtti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlıkta Şiddetin Yükselişi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir