1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Talasemi Federasyonu 10. Olağan Genel Kurulu ve 5. Talasemi ve Hemoglobinopatiler Kongresi

Talasemi Federasyonu 10. Olağan Genel Kurulu ve 5. Talasemi ve Hemoglobinopatiler Kongresi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Talasemi Federasyonu 10. Olağan Genel Kurulu

Talasemi Federasyonu’nun 10. Olağan Genel Kurulu, 25 Nisan Pazartesi günü gerçekleşti. Başkan Mustafa Dolu’nun açılış konuşması ile başlayan genel kurul toplantısında, Divan Kurulu belirlendi ve gündem maddeleri ele alındı. Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ve Denetleme Kurulu raporu okundu. Yönetimin ibra edilmesinin ardından tüzük değişiklik önerileri görüşüldü. Delegelerin oy birliği ile kabul ettiği değişiklikler arasında federasyonun isminin “Türkiye Talasemi Federasyonu” olarak değiştirilmesi yer alıyor.

Yeniden Seçilen Başkan Mustafa Dolu

Olağan genel kurulun tamamlanmasının ardından mevcut başkan Mustafa Dolu ve ekibi, tek liste ile girdiği seçimi kazanarak güven tazeledi. Dolu, teşekkür konuşmasında “Bu göreve ikinci kez beni layık gördüğünüz için teşekkür ederim. Talasemi camiası için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi. Yönetim ve denetim kurulu asil üyelikleri de açıklandı.

Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyeleri

Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyeleri

  • Yönetim Kurulu Üyeleri: Mustafa Dolu (Başkan), Hüseyin Zeybekoğlu (Başkan Yardımcısı), Mehmet Öztaş (Genel Sekreter), Enver Ulusoy (Sayman), Hayri Arpay, Bayram Durmaz, Cafer Çelik.
  • Denetim Kurulu Üyeleri: Çetin Karaca (Başkan), Cemilhan Türkmen, Hasan Yetkin.

5. Talasemi ve Hemoglobinopatiler Kongresi

25-27 Nisan 2023 tarihleri arasında Limak Limra Resort Otel’de düzenlenen kongre, Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Fatma Gümrük ve Başkan Mustafa Dolu’nun açılış konuşmaları ile başladı. Kongrenin düzenlenmesinde emeği geçenlere plaket takdim edildi. Üç gün süren kongrede talasemi hastalığının güncel tedavileri hakkında bilimsel toplantılar gerçekleştirildi.

Değerlendirme

Değerlendirme

Bu önemli etkinliklerin gerçekleşmesiyle, Talasemi Federasyonu’nun çalışmaları ve bilimsel katkıları devam etmektedir. Toplantı ve kongrelerle talasemi hastalığına dair farkındalık artırılmakta ve tedavi alanında yeni gelişmeler paylaşılmaktadır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Talasemi Federasyonu 10. Olağan Genel Kurulu ve 5. Talasemi ve Hemoglobinopatiler Kongresi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir