1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Türk Hemşireler Derneği Başkanı Azize Atlı Özbaş, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile Görüştü

Türk Hemşireler Derneği Başkanı Azize Atlı Özbaş, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile Görüştü

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Hemşireler Derneği Başkanı Azize Atlı Özbaş, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile makamında yaptığı görüşmede hemşirelerin talep ve beklentilerini iletti. Görüşme sırasında, özellikle hemşirelerin özlük hakları ve ağır çalışma koşulları üzerinde duruldu.

Hemşirelerin Özlük Hakları ve Ağır Çalışma Koşulları Öne Çıktı

Bakanlıkta gerçekleşen görüşme sonrasında Başkan Özbaş, “İlk iki maddenin, hemşirelerin özlük hakları ve ağır çalışma koşulları üzerinde yoğunlaştığını” belirtti. Sağlık Bakanı Koca, bu konularda iyileştirme çalışmalarının devam ettiğini ve uzman hemşirelerin de bu süreçte yer alacağını ifade etti.

Sağlık Bakanı, özlük hakları konusunda teşvik katsayısında iyileştirme ve gece/hafta sonu/resmi tatillerde artırımlı ücret uygulaması gibi adımların atılacağını vurguladı.

Başkan Özbaş, görüşmede ayrıca çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve yeni hemşire istihdamı taleplerini ilettiklerini belirtti. Bunun yanı sıra, hemşirelerin görev yetki ve sorumlulukları konusunda diğer sağlık çalışanlarına yetki verilmesi gerektiği konusunda da görüş birliğine varıldı.

Yeni Hemşire İstihdamı ve Eğitim Konuları Ele Alındı

Yeni Hemşire İstihdamı ve Eğitim Konuları Ele Alındı

Sağlık Bakanı, bakanlık bünyesinde hemşirelik daire başkanlığı kurulması, yataklı tedavi kurumları yönetmeliğinde güncelleme yapılması ve özellikli birimlerde hasta-hemşire oranlarının sabitlenmesi gibi konularda çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Ayrıca, sağlık akademisi kurulması ve sahada çalışan hemşirelere lisansüstü eğitim imkanları sağlanması konusunda da adımlar atılacağı belirtildi.

  • Başkan Özbaş, görüşmenin sahadaki sorunların çözümü için önemli bir adım olduğunu vurgulayarak, kamuoyu ve meslektaşlarının gelişmelerden haberdar olacağını sözlerine ekledi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Türk Hemşireler Derneği Başkanı Azize Atlı Özbaş, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile Görüştü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir