Türk Nöroşirürji Derneği Dr. Suna Dilbaz’a Yapılan Haksız Muameleyi Kınadı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Nöroşirürji Derneği Konuyla İlgili Açıklama Yaptı

İstanbul’da Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hakim yakını olan bir hastayı muayene eden Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Dr. Suna Dilbaz’ın görev yerinden polis zoruyla ifadeye götürülmesi, Türk Nöroşirürji Derneği tarafından yapılan açıklamayla gündeme geldi. Dernek açıklamasında, Dr. Suna Dilbaz’a yöneltilen suçlamaların belirtilmediği ve yasal haklarının kullanılmasının engellendiği vurgulandı. Dernek, konuyu yakından takip edeceklerini belirtti.

Meslektaşımıza Haksız Muamele Yapıldı

Türk Nöroşirürji Derneği Yönetim Kurulu, Dr. Suna Dilbaz’a yapılan haksız muameleye ilişkin açıklamada bulundu. Dr. Dilbaz’ın polis zoruyla ifadeye götürülmesinin hukuka ve insan haklarına aykırı olduğu belirtildi. Ayrıca, suçlamaların Dr. Dilbaz’a iletilmediği ve ifade sürecinde masumiyet karinesinin ihlal edildiği vurgulandı.

Türk Nöroşirürji Derneği Yönetim Kurulu, yasa uygulayıcıların keyfiyet içinde yasaları suistimal etmesinin Türk yargısına ve adalet sistemine zarar verdiğine dikkat çekti. Dernek, yetkili mercilerin bu tür haksız uygulamaları yapanları gereken şekilde cezalandıracağına inanarak süreci yakından takip edeceklerini açıkladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Türk Nöroşirürji Derneği Dr. Suna Dilbaz’a Yapılan Haksız Muameleyi Kınadı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir