Tütün Bağımlılığından Kurtulmak İçin Profesyonel Yardım Alın

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Prof. Dr. Şule Akçay, Solunum TV’de tütün bağımlılığından kurtulmanın önemine dikkat çekti. Tütün bağımlılığından kurtulmanın en etkili yolunun profesyonel tıbbi destek almak olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Akçay, ülkemizde beş yüzden fazla sigara bırakma polikliniğinin hizmet verdiğini belirtti. Sigara bırakma polikliniklerinde görevli hekimlerin tütün bağımlılığı konusunda eğitimli ve sertifikalı olduğunu ifade eden Akçay, bu sayede sigara bağımlılığının kolayca tedavi edilebildiğini belirtti.

ALO171 Hattı Rehberlik Hizmeti Sunuyor

ALO171 Hattı Rehberlik Hizmeti Sunuyor

Sağlık Bakanlığı’nın ALO171 hattının sigara bırakma konusunda rehberlik hizmeti sunduğunu dile getiren Prof. Dr. Akçay, bu hattın bireyleri en yakın sigara bırakma polikliniğine yönlendirdiğini söyledi. Akçay, bilimsel olmayan yöntemlerin sigara bağımlılığını yenmede etkisiz olduğunu ve profesyonel destek almanın önemine vurgu yaptı.

Prof. Dr. Şule Akçay: “Hastalar, başarılı ilaçlara çok rahatlıkla ulaşabilirler.”

Sigara bağımlılığının tedavi edilebilir olduğunu belirten Prof. Dr. Akçay, etkili ilaçların sağlık merkezleri ve sigara bırakma polikliniklerinde ücretsiz olarak sunulduğunu söyledi. Hastaların bu ilaçlara kolayca erişebileceğini vurgulayan Akçay, hastaların motivasyonunu koruyarak bir yıllık süreçte sigara bağımlılığının başarıyla tedavi edilebileceğini belirtti. (BSHA- Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Tütün Bağımlılığından Kurtulmak İçin Profesyonel Yardım Alın

Kaynak: 2 Dakikada Solunum Sağlığı – Tütün bağımlılığından kurtulmak için ne yapmalı?

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Tütün Bağımlılığından Kurtulmak İçin Profesyonel Yardım Alın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir