1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Ulusal Nörobilim ve Tıp Kongresi: Beyin Araştırmaları ve Etkinlikler

Ulusal Nörobilim ve Tıp Kongresi: Beyin Araştırmaları ve Etkinlikler

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ulusal Nörobilim ve Tıp Kongresi Başlıyor

Disiplinlerarası Beyin Araştırmaları Derneği (DABAD) tarafından bu yıl 4’üncü kez düzenlenecek olan Ulusal Nörobilim ve Tıp Kongresi, Nişantaşı Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleştirilecek.

Ana Tema: Tamamlanamayan Puzzle Beyin

Ana Tema: Tamamlanamayan Puzzle Beyin

Alanında uzman çok sayıda akademisyenin yer alacağı, Türkiye’nin en geniş kapsamlı kongresinin bu yılki ana teması ise “Tamamlanamayan Puzzle Beyin” olarak belirlendi. Bilim insanlarının yüzyıllar boyunca ilgisini çeken, birçok araştırmaya konu olan karmaşık ve gizemli insan beyninin tamamlanmamış parçaları Ulusal Nörobilim ve Tıp Kongresi’nde masaya yatırılacak.

Kapsamlı İçerik ve Etkinlikler

Bugüne dek görülmemiş zengin ve kapsamlı içeriklerin yer alacağı, iki gün sürecek olan kongrede, alanında uzman akademisyenler ve konuşmacılar ile genç araştırmacıların eğitimi amacıyla düzenlenecek pek çok kurs, panel ve konferanslar gerçekleştirilecek. Kongre, genç yeteneklerin bilime ve beyne olan ilgilerini artırmayı, bilim insanlarının sinirbilim alanında yaptıkları çalışmaların geliştirilmesini amaçlıyor.

4. Ulusal Nörobilim ve Tıp Kongresinin içeriğinde; Zihin Felsefesi ve Sinirbilim Sempozyumu, 37 konferans, 31 panel ve 5 kurs yer alıyor. Yedi salonda eş zamanlı olarak alanında uzman 217 akademisyen konuşmacının katılımcılarla buluşacağı kongrede, eğitim cehalet ilişkisi, odaklanma ve dikkat eksikliği, hafıza ve yaratıcılık gibi birçok konu ele alınacak.

Türkiye’nin 2. Beyin Festivali

4. Ulusal Nörobilim ve Tıp Kongresinde aynı zamanda Türkiye’nin 2. Beyin Festivali de gerçekleştirilecek. Gün boyu ardışık oturumlarla devam edecek etkinlikte “Cahil Beyin” temasıyla siyasette, eğitimde, sağlıkta, teknolojide ve daha pek çok alanda bir olgu olarak beyin konuşulacak.

(BSHA)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ulusal Nörobilim ve Tıp Kongresi: Beyin Araştırmaları ve Etkinlikler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir