Dr. Canan Karatay’ın Beslenme Uyarıları

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Prof. Dr. Canan Karatay’nın Uyarısı

Prof. Dr. Canan Karatay'nın Uyarısı

Prof. Dr. Canan Karatay, Karatay Sözü isimli Youtube kanalında sağlıklı beslenme konularında uyarılarda bulunmaya devam ediyor. Son videolarından birinde, Çin tuzunda bulunan Glutamat maddesine dikkat çekti. Glutamatın sinir sistemini olumsuz etkilediğini ve çeşitli sağlık sorunlarına yol açabileceğini vurguladı.

Glutamat ve Sağlık Tehlikeleri

Glutamatın bir zehir olduğunu belirten Dr. Canan Karatay, hazır yiyeceklerin ve içeceklerin içinde bulunmasının son derece tehlikeli olduğunu söyledi. Glutamatın körlüğe, sinir sistemi bozukluklarına ve hatta kansere neden olabileceğini açıkladı. Ayrıca glutamatın iştah açıcı özelliğe sahip olduğunu ve bağımlılık yapabileceğini ifade etti.

Aspartam ve Rıza Üretme

Aspartam ve Rıza Üretme

Dr. Canan Karatay, Dünya Sağlık Örgütü’nün aspartamın kanserojen olduğunu belirttiğini hatırlattı. Aspartamın iştah açıcı etkisinin olduğunu ve rıza üretme kavramıyla tüketicilerin yanıltıldığını dile getirdi. Aspartam içeren diyet ürünlerin kilo alımına neden olabileceğini ve sağlık riski taşıdığını vurguladı.

İnflamasyon ve Beslenme

İnflamasyon ve Beslenme

Prof. Dr. Canan Karatay, vücuttaki inflamasyonun omega-6 içeren yağlar, işlenmiş şeker ve un gibi besinlerden kaynaklandığını belirtti. Bu tür inflamatuar yiyeceklerin sağlık üzerinde olumsuz etkileri olduğunu ifade ederek, omega-6 içeren yağlardan uzak durulması gerektiğini vurguladı.

Glutamat ve Aspartam Etkileri

Dr. Canan Karatay, vücutta glutamat ve aspartamın bir arada bulunmasının sinir sistemini ve mikrobiyomu olumsuz etkileyebileceğini belirtti. Bu durumun kronik hastalıklara, depresyona ve bağırsak sorunlarına yol açabileceğini açıkladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Dr. Canan Karatay’ın Beslenme Uyarıları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir